You are currently viewing Poliestrowe baseny do ogrodu

Poliestrowe baseny do ogrodu

Basen w ogrodzie kojarzy nam się z luksusem, co jest logiczne ponieważ jeszcze do niedawna, aby móc cieszyć się dużym basenem należało go wybudować od podstaw co wiązało się z kosztami i to dosyć sporymi. Nie każdy wówczas mógł sobie pozwolić na taką inwestycję. Dziś jednak sprawę mamy znacząco ułatwioną dzięki nowoczesnym, gotowym basenom.

Niedrogie baseny ogrodowe

duży basen poliestrowyW obecnych czasach basen ogrodowy nie jest już tak sporym wydatkiem jak niegdyś. Mowa oczywiście nie o basenach składanych na zimę, lecz tych stałych. Nie musimy dzisiaj budować basenu od samych podstaw ponieważ mamy możliwość zakupienia gotowca i to w najróżniejszych kształtach. Duży basen poliestrowy ma tę zaletę, że możemy go zamówić w naprawdę najróżniejszym kształcie tak, aby dopasować go do wystroju naszej posesji i aby nie tylko był praktyczny, ale także po prostu ładny. Mogą one mieć kształt koła, nerki, łezki, czy nawet przypominać kwiat. Wybór w tym względzie jest naprawdę ogromny podobnie zresztą jeśli chodzi o wymiary. Ponadto basen poliestrowy ma znacznie więcej zalet aniżeli jego murowane odpowiedniki. Przede wszystkim jest znacznie mniej podatny na korozje, a także na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Jest także znacznie tańszy niż basen murowany nawet, jeżeli zamówimy go wraz z montażem. Taki basen możemy również zamówić w wersji z antypoślizgowymi schodkami.

Jeżeli posiadamy dzieci i chcemy aby basen był komfortowy w użytkowaniu nie tylko dla nas, ale również dla nich wówczas warto zamówić basen, który ma dwie głębokości. Baseny poliestrowe występują również i w takich wariantach. Tworzywo sztuczne z jakiego są wykonywane pozwala bowiem na praktycznie nieograniczone niczym kombinacje basenów, co pozwala przy odrobinie naszej kreatywności stworzyć prawdziwe, ogrodowe dzieło sztuki.