You are currently viewing Polecane rowery elektryczne

Polecane rowery elektryczne

Choć nie jesteśmy krajem, który przoduje w ilości rowerów na ulicach, to sukcesywnie zwiększa się ich ilość. Mieszkańcy miast doceniają zalety jednośladów, które mogą stanowić alternatywny środek transportu w sezonie wiosenno – letnim.

Ile kosztuje rower elektryczny?

rowery elektryczne warszawaZ rowerów korzystają ludzie w każdym wieku i bez względu na płeć. Najczęściej stanowią sprzęt do ćwiczeń, wycieczek czy środek transportu do pracy. Klasyczne modele rowerów górskich, trekingowych czy miejskich kupimy już nawet za kilkaset złotych, ale oczywiście są też znacznie droższe. Jednak ich cena rzadko jest wyższa od tej jaką trzeba zapłacić za rower elektryczny. Pierwszy e- jednoślad pojawił się już na początku lat dziewięćdziesiątych, choć niewiele osób było nim zainteresowanych, gdyż był ciężki i tez bardzo drogi. Dzisiejsze modele rowerów napędzanych zieloną energią są znacznie bardziej nowoczesne i lżejsze, przez co stały się popularne. Jeżeli chcemy kupić rowery elektryczne Warszawa jest miastem, w którym znajduje się kilka profesjonalnych sklepów rowerowych, które posiadają wysokiej jakości modele. Z wyglądu, jednoślady elektryczne do złudzenia przypominają klasyczne rowery, z tym że na ramie posiadają silnik i baterię, które są zakryte osłoną. Rower elektryczny może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, dlatego konieczne jest porównywanie parametrów różnych modeli oraz osprzętu. Za dobry jakościowo e – rower z mocnym silnikiem i wydajną baterią trzeba zapłacić około dziesięć tysięcy złotych.

Jedną z wad rowerów elektrycznych może być niemożność korzystania z nich w zimie czy kiedy na polu pada deszcz. Jednak zaletą jest na pewno niewielki rozmiar, ekologiczne napęd czy możliwość ładowania baterii w domu albo w trakcie jazdy.