You are currently viewing Polecane podnośniki samochodowe

Polecane podnośniki samochodowe

Jak przydatnymi narzędziami są podnośniki hydrauliczne przekonaliśmy się już dawno, gdy zaczynaliśmy dopiero pracę w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Dziś żaden z nas nie mógłby się obejść bez porządnego podnośnika podczas wykonywania zadań, zwłaszcza mając doświadczenie z niewygodną pracą w kanałach warsztatowych.

Podnośnik do pracy z ciężkimi samochodami

podnośnik do auta terenowegoDo niedawna w warsztacie korzystaliśmy z dwukolumnowych podnośników o średnim udźwigu, które przeznaczone są do pracy z osobowymi samochodami. Są najczęściej w zupełności wystarczające do normalnej obsługi klientów w warsztacie, aczkolwiek zdarzało się iż samochody terenowe, które oddano nam do naprawy były za ciężkie, i mogłyby z łatwością doprowadzić do przeciążenia naszych urządzeń. Podnośnik do auta terenowego był więc oczywistym dodatkiem do warsztatu, w jaki musieliśmy się zaopatrzyć by nadal skutecznie wykonywać naprawy. Takie podnośniki są, na szczęście, łatwe do dostania, gdyż można je kupić u producentów podnośników hydraulicznych do warsztatów samochodowych niemal od ręki. My jednak chcieliśmy wybrać najlepszy taki podnośnik, mający nie tylko dużą ładowność, ale również trwałość i bezawaryjność. Mieliśmy już bowiem kilka problemów z podnośnikami, zwłaszcza takie które spowodowane były przeciążeniami.

Z pomocą przyszli nam koledzy z zaprzyjaźnionych warsztatów tuningu samochodowego, którzy bez trudu wskazali nam kilka najbardziej polecanych podnośników dużej mocy, służących do obsługi samochodów terenowych, dostawczych, oraz mniejszych ciężarówek i ciągników. Podnośnik ten, poza gabarytami, nie różnił się praktycznie niczym od posiadanego przez nas podnośnika do samochodów osobowych, toteż mogliśmy go błyskawicznie zamontować w miejscu i użytkować bez najmniejszych problemów.