You are currently viewing Piękno tybetańskich instrumentów

Piękno tybetańskich instrumentów

 

W Azji bardzo popularne jest wykorzystywanie mis oraz gongów, gdyż są one intrygującym elementem historycznym, który obecnie niejednokrotnie wykorzystywany jest przy terapiach dźwiękowych. To wszystko dzięki niepowtarzalnemu dźwiękowi oraz głębokim wibracjom, które wprawiają ciało w relaksacyjny stan niezbędny zdrowiu.

Instrumenty tybetańskie o pięknym dźwięku

gongi i misy tybetańskieJeżeli jesteśmy zainteresowani naturoterapią oraz leczeniem dźwiękiem to zdecydowanym faworytem powinny być dla nas modne gongi i misy tybetańskie. To instrumenty pochodzące oryginalnie z Indii, jednak to w Tybecie najbardziej rozsławili je buddyści, który dźwięk tych instrumentów wykorzystywali w codziennym życiu przy medytacji oraz jako dźwięk wzywający do modlitwy czy też posiłku. Obecnie wiemy, iż instrumenty te są naprawdę wyjątkowe dzięki temu, że przestały być jedynie elementem znanym w Tybecie, ale również w innych częściach świata. Dźwięk wydobywa się dzięki uderzaniu oraz pocieraniu specjalną pałką. Im większa ich ilość w danym pomieszczeniu tym silniejsze wibracje, które rozchodzą się po ciele słuchacza. Ten dźwięk oraz wibracje mogą wprowadzić w stan głębokiej relaksacji, jak również potrafią wyciszyć, uspokoić skołatane nerwy, a także rozluźnić napięcie całego ciała. W wielu przypadkach podczas terapii dźwiękiem poza misami oraz gongami wykorzystuje się również piszczałki, flety czy też dzwonki, a niekiedy śpiew osoby prowadzącej.

Jednym z klasycznych elementów znanych wprost z Tybetu są misy oraz gongi, których dźwięk kojarzony jest niekiedy z dzwonami kościelnymi. Ma on na celu relaksację ciała oraz psychiki słuchacza, aby poczuł się on komfortowo. Od wielu lat na całym świecie praktykuje się terapie tego typu instrumentami z bardzo pozytywnymi rezultatami.