You are currently viewing Opryskiwacze do ogrodu i plantacji

Opryskiwacze do ogrodu i plantacji

Oprysk roślin, drzew i krzewów jest niezwykle ważny dla ich prawidłowego wzrostu. Jednak bez odpowiednich narzędzi i maszyn nie jest możliwe jego prawidłowe wykonanie. Do opryskiwania używa się specjalnych opryskiwaczy ciśnieniowych, które mogą sprawdzić się wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiego i skutecznego wykonania oprysku roślin. Czym charakteryzują się nowoczesne maszyny tego typu?

Opryskiwacze ciśnieniowe w ogrodzie

opryskiwacze ogrodoweJeżeli posiadamy małe rośliny w ogródku, dobrym pomysłem może być kupno ręcznego opryskiwacza, który w zupełności wystarczy do odpowiedniego zroszenia ich. Istnieją jednak sytuacje, gdzie opryskiwacze ogrodowe muszą posiadać system ciśnieniowy. Najczęściej są to opryskiwacze plecakowe, które są wykorzystywane w takich miejscach jak sady. Dzięki pojemnemu zbiornikowi, możliwe jest wydajne opryskiwanie wielu roślin, bez martwienia się o konieczność częstego napełniania zbiornika. Wydajne zespoły pomp, które są umieszczone w tego typu opryskiwaczu, mogą odpowiadać za wydajne opryskiwanie nawet bardzo wysokich roślin. Ciśnienie robocze w okolicach 1-3 bar pozwala na bezproblemowe wykorzystywanie tego typu urządzeń nie tylko w sadach, ale także wszelkiego rodzaju szkółkach i uprawach. Wygodny oprysk może zostać zapewniony także przez odpowiednio zaprojektowane lance teleskopowe. To dzięki nim możliwe jest dokładne opryskiwanie wysokich drzew, a także niskich krzewów i drzewek.

Bardzo ważnym aspektem korzystania z tego typu urządzenia jest jego odpowiednia szczelność. Dlatego wszelkiego typu markowe opryskiwacze ogrodowe, które są sprzedawane w sklepach, są wyprodukowane z dbałością o szczegóły. Chodzi tutaj przede wszystkim o odporność na intensywne użytkowanie, a także zapobieganie utracie cieczy podczas opryskiwania.