You are currently viewing Opłacalny skup samochodów

Opłacalny skup samochodów

Życie każdego pojazdu zaczyna się w fabryce, a kończy na złomowisku. Na szrot może trafić po roku, dwóch czy nawet piętnastu latach użytkowania, bo wszystko zależy od sposobu jazdy i też stosowanych zabiegów ochronnych.

Co zrobić z uszkodzonym pojazdem?

popularny skup aut uszkodzonych w poznaniuWiele osób przywiązuje się do swojego samochodu, gdyż używają go od kilkunastu lat i łączą z nim jakąś historię. Jednak nie każde auto opłaca się tak długo użytkować, ponieważ w pewnym momencie może się okazać, że jego naprawa będzie droższa niż jego wartość rynkowa. W takiej sytuacji lepiej się auta pozbyć niż inwestować w niego kolejne pieniądze. Popularny skup aut uszkodzonych w Poznaniu bardzo chętnie przyjmuje takie pojazdy, gdyż nadają się one na złom. Na każdym szrocie auta są rozbierane z części, które nadają się do ponownej odsprzedaży, a reszta trafia do utylizacji. Złomowiska są jedynym miejscem, które przyjmują stare i powypadkowe samochody każdej marki i dowolnego modelu. Jeżeli auto jest sprawne, to można nim przyjechać, w przeciwnym wypadku należy je przywieźć na lawecie lub zlecić jego odebranie. Jeżeli pracownicy złomowiska przyjadą odebrać pojazd, to z pewnością odzyskana za niego kwota będzie nieco niższa aniżeli byśmy otrzymali na miejscu. W momencie przyjęcia, samochód jest ważony i odbierany jest dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, jeżeli została wydana. Jeżeli auto jest lżejsze niż masa nowego modelu, to konieczna jest dopłata za każdy brakujący kilogram. Po zezłomowaniu, kierowca otrzymuje zaświadczenie, na podstawie którego może auto wyrejestrować.

W całej Polsce działa nawet kilkaset złomowisk, które rocznie przyjmują po kilkaset pojazdów. Większość trafia tu, bo są w bardzo złym stanie technicznym, ale nie brakuje też aut nowych, ale powypadkowych. Nie każdy pojazd opłaca się naprawiać.