You are currently viewing Opaska sportowa Mi Band

Opaska sportowa Mi Band

 

Jako aktywna osoba od lat korzystam z różnego rodzaju akcesoriów, które pomagają mi w efektywnym -przeprowadzaniu treningów, w szczególności tych związanych z nordic walking i bieganiem. Od kilku lat korzystam regularnie z opasek sportowych, które mają wbudowany krokomierz dzięki czemu nie muszę mieć ze sobą telefonu z Internetem żeby mierzyć dystans.

Ewolucja smartwatchów sportowych

smartwatch mi band 4 czarnyW ostatnim czasie zacząłem jednak mieć coraz większe problemy z moją dotychczasową opaską, w której bardzo szybko rozładowywała mi się bateria. Ponieważ jej wymiana byłaby nieefektywna postanowiłem zorientować się jaki nowy sprzęt byłby w moim zasięgu. Po szybkiej weryfikacji kilku stron internetowych i opinii o produktach najbardziej przypadł mi do gustu smartwatch mi band 5 czarny, który był bardzo chwalony między innymi właśnie za zainstalowaną w nim baterię, która wedle zapewnień producenta miała wytrzymywać znacznie dłużej, niż ta z mojej obecnej opaski. Dodatkowym atutem tego smartwatcha był kolorowy wyświetlacz i pulsometr, który był chwalony za precyzyjne pomiary. Do tej pory nie miałem takich udogodnień, więc biorąc pod uwagę cenę nieznacznie przekraczającą 100 złotych stwierdziłem, że taki zakup bardzo szybko mi się zwróci i pozwoli na jeszcze lepsze wsparcie podczas treningów biegowych, które planowałem zintensyfikować. Miałem bowiem w planach przebiegnięcie w tym roku swojego pierwszego półmaratonu.

Po miesiącu użytkowania z pełną świadomością mogę powiedzieć, że nowa opaska różni się nie tylko pod kątem lepszej baterii i zbudowanego pulsometru. Jakość zainstalowanego krokomierza okazała się być znacznie lepsza niż sądziłem, a dodatkowo Mi Band liczy liczbę spalanych kalorii i bada jakoś mojego snu, dzięki czemu mogę badać jeszcze więcej parametrów podczas treningów i życia codziennego.