You are currently viewing Ogrodzenie z siatki to najtańsza opcja

Ogrodzenie z siatki to najtańsza opcja

W ciągu ostatnich dwóch lat w branży budowlanej zanotowano nawet kilkukrotny wzrost cen. Podrożało niemalże wszystko począwszy od materiałów a na usługach budowlanych kończąc. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że każdy próbuje zaoszczędzić, na czym tylko można. Ci, którzy dopiero kupili działki pod budowę grodzą je w możliwie jak najtańszy sposób.

Siatkę plecioną można kupić u producenta

rekomendowana siatka pleciona karbowanaMimo ogromnych podwyżek cen stali, z jakimi mieliśmy do czynienia przeszło rok temu, i tak najbardziej opłacalną wersją ogrodzenia terenu budowy jest siatka. I w tym wypadku nie obyło się bez podwyżek cen, ale skok był chwilowy i od kilku miesięcy rekomendowana siatka pleciona karbowana kosztuje relatywnie niewiele. Jeśli kupimy ją u producenta to jesteśmy w stanie zmieścić się w cenie stu złotych za metr bieżący ogrodzenia. A to jest bardzo mało w porównaniu do każdego innego rodzaju ogrodzeń. Pamiętajmy tylko, że na koszt odgrodzenia swojej działki składają się nie tylko przęsła. Potrzebne będą jeszcze słupki, do których się je będzie mocować. Siatkę plecioną montuje się przecież do słupków, które trzeba na dodatek mocno osadzić w ziemi. To wszystko składa się na koszt ogrodzenia działki. Jeśli przed wykonaniem ogrodzenia będziemy próbowali taki koszt oszacować to najpierw musimy policzyć całkowity obwód naszej działki a potem najlepiej złożyć zapytanie ofertowe do producenta siatki stalowej.

Jeśli w przeciągu kilku lat nie będziemy zmieniać ogrodzenia z siatki to przy jej zakupie zwróćmy uwagę, żeby była ze stali nierdzewnej. To jest dość istotne, bo siatka nie będzie niszczeć ze względu na warunki atmosferyczne. Jej trwałość będzie zależeć od jej jakości. A nawet najlepsza siatka ze stali nierdzewnej i tak wyjdzie nas taniej niż każdy inny rodzaj ogrodzenia.