You are currently viewing Odbycie przydatnego kursu gotowania

Odbycie przydatnego kursu gotowania

W domu byłam najmłodsza i to niosło za sobą dużo dobrego, bo nigdy nie musiałam pomagać mamie w kuchni. Wszystko robiła moja starsza siostra a w tym czasie spotykałam się z koleżankami, albo grałam w gry komputerowe. To mi zdecydowanie odpowiadało.

Samodzielnie gotowanie potraw po odbytym kursie

kurs gotowania krakówByło super, dopóki nie musiałam się wyprowadzić. Wyjechałam na studia do Krakowa i musiałam stać się całkowicie samodzielna. Był tylko jeden problem. Kompletnie nie potrafiłam nic ugotować a jedzenie w restauracjach nie było mnie stać. Próbowałam przygotować jakąś potrawę, ale zawsze kończyło się to fiaskiem. Po kolejnej nieudanej próbie postanowiłam się zapisać na kurs gotowania Kraków akurat był miastem, gdzie różnego rodzaju kursy były organizowane i bez problemu znalazłam ten interesujący mnie. Chciałam sama gotować, bo lubiłam jeść zdrowo i gotowe dania z marketu mi nie odpowiadały. Kurs nie był drogi i trwał miesiąc czasu. Wybrałam ten najdłuższy, ponieważ chciałam się nauczyć jak najwięcej. Oczywiście zaczęłam od podstaw, bo jedyne co mi wychodziło, to zagotowanie wody, ale też nie zawsze. Kurs był prowadzony przez znanego kucharza, który wygrywał mnóstwo konkursów. Na kursie nauczyłam się jak dobierać przyprawy, jakie produkty ze sobą łączyć i ile czasu gotować makaron. Może i to były błahe sprawy, ale dla mnie była to ogromna wiedza, której mi zdecydowanie brakowało. Po miesiącu byłam w pełni samodzielna kulinarnie i potrafiłam przygotować nawet najtrudniejsze danie.

Zaprosiłam do siebie rodziców na weekend i sama przygotowałam kolację. Mama nie była w stanie uwierzyć, że sama wszystko ugotowałam i była pewna, że to było jedzenie z cateringu. Pokazałam jej certyfikat z ukończenia kursu gotowania i dopiero wtedy uwierzyła.