You are currently viewing Nowoczesne tablice pamiątkowe

Nowoczesne tablice pamiątkowe

Liczba wykorzystywanych przez specjalistów od przestrzennej reklamy materiałów jest bardzo długa. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie tablice wykonywane z tworzyw sztucznych, jednak tutaj walorem jest głownie ich cena, a nie zawsze ona jest najbardziej istotnym czynnikiem decydującym o tym, że się zdecydujemy na dany materiał.

Materiały na nowoczesną tablicę pamiątkową

stemple mosiężneChcąc zamówić tablicę pamiątkową, musimy kierować się trochę innymi kryteriami, niż w przypadku tabliczek informujących. Musi ona być nie tylko estetyczna, ale też wytrzymała oraz kojarzyć się z prestiżem. Często wybiera się płyty granitowe lub marmurowe, jednak nie zawsze jest to jedyne wyjście. Jeżeli chcemy być bardziej oryginalni możemy postawić na mosiądz albo aluminium, szczególnie to szczotkowane będzie wyglądało bardzo ładnie, nie zapewni jednak tak wysokiej odporności na uszkodzenia. Cechą tego stopu metali jest jego lekkość oraz wytrzymałość, która jednak może okazać się niewystarczająca, gdy dana tabliczka będzie znajdowała się w jednym miejscu przez wiele dekad, a takie jest założenie tabliczek pamiątkowych, nawet tych, które odsłaniają politycy, licząc, że będą mogli dzięki temu pokazać się z lepszej strony. Dlatego właśnie wielu zamawiających wybiera tabliczki z mosiądzu, które nie korodują i są odporne na działanie promieni ultrafioletowych, a dodatkowo ładnie się prezentują.

Metale kolorowe mają swoją cenę, jednak w przypadku tabliczek pamiątkowych jest to jednorazowy wydatek, dzięki któremu można raz, a porządnie wykonać swoją pracę i cieszyć się z jej efektów nawet w bardzo odległej przyszłości. Wiele prywatnych organizacji i instytucji charytatywnych w ten sposób dba o pamięć o bohaterach minionych czasów, o których warto wiedzieć.

Źródło http://komert.pl