You are currently viewing Nisza w zakresie wideofilmowania

Nisza w zakresie wideofilmowania

Szukając swojej niszy na rynku przedsiębiorcy często zlecają analizę lokalnego sektora usług profesjonalnej firmie. Jest to jak najbardziej uzasadnione postępowanie, które z reguły ogranicza ryzyko wiążące się z wejściem nowej firmy na rynek. Profesjonalna firma sporządza raport na podstawie którego przedsiębiorca decyduje się o starcie z nowym biznesem.

Nowa firma założona w Częstochowie

wideofilmowanie częstochowaJest to bardzo wygodna forma współpracy dzięki której można uzyskać wymierne korzyści. Sam skorzystałem z tego rodzaju usług. Kilka lat temu szukałem odpowiedniej niszy, którą mógłbym zagospodarować. Od zawsze interesowałem się fotografią oraz branżami pokrewnymi. Jak się okazało w raporcie zleconym firmie zewnętrznej na lokalnym rynku istniała nisza taka jak wideofilmowanie częstochowa. Bez wahania postanowiłem wystartować z firmą, która będzie oferowała właśnie tego rodzaju usługi. Nie zawiodłem się. Jak się okazało na rynku istniała duża nisza związana z filmowaniem ważnych wydarzeń takich jak chrzciny czy ślub. Późniejszy profesjonalny montaż materiału wideo oraz odpowiednia oprawa graficzna były usługami, których do tej pory brakowało na lokalnym rynku. Szybko zyskałem nowych klientów, którzy pozwolili mi na rozruszanie biznesu. Z pierwszych zysków postanowiłem zakupić więcej sprzętu a następnie zatrudnić kolejne osoby do pomocy. Był to bardzo dobry ruch. Dzięki zatrudnieniu kolejnych osób, sam mogłem zająć się marketingiem oraz promocją firmy.

W chwili obecnej jestem właścicielem kilku podobnych punktów, w których są świadczone usługi z zakresu fotografowania, filmowania oraz obróbki cyfrowej. Głównym profilem odbiorców firmy są osoby, które stoją przed ważnymi wydarzeniami życiowymi takimi jak narodziny dziecka, chrzciny czy ślub. Przedstawiciele mojej firmy często pojawiają się na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych takich jak na przykład studniówki.