You are currently viewing Niedrogie naszywki na ubrania

Niedrogie naszywki na ubrania

Chyba każdy z nas wie czym są i jak wyglądają łatki, które przeważnie łączymy z dziećmi. Najczęściej były one naszywane na spodnie na kolanach, gdzie znajdowała się dziura. Był to tani i szybki sposób na zasłonięcie dziury.

Jak się aplikuje naszywki?

funkcjonalne naszywki samoprzylepneDzisiejsze naszywki są nieco inne niż te, które można było znaleźć na rynku jeszcze kilka dekad temu. Przede wszystkim, naszywki sprzed lat były przyszywane do tkaniny, zatem niezbędna była pomoc maszyny do szycia, a dzisiejsze modele są samoprzylepne. Mogłoby się wydawać, że takie łatki nie będą zbyt wytrzymałe, bo przecież w trakcie prania, klej może puścić. Jednakże nie dotyczy to dzisiejszych naszywek, które nie dość, że są proste w aplikacji, to jeszcze bardzo wytrzymałe. Funkcjonalne naszywki samoprzylepne mogą być aplikowane na dowolny rodzaj materiału, ponieważ zastosowany na jej odwrocie klej doskonale przywiera do tkanin. Jeżeli chodzi o samo przytwierdzenie naszywki do tkaniny, to jest to bardzo proste zadanie. Wystarczy bluzę, spodnie czy też kurtkę, wyprostować na twardej powierzchni i przyłożyć w pożądanym miejscu naszywkę. Następnie należy ją mocno docisnąć i pozostawić w takim stanie na przynajmniej kilka godzin. Dzięki temu, klej dobrze się zwiąże z materiałem, a naszywka pozostanie na swoim miejscu nawet po wielokrotnym praniu. Dostępne na rynku naszywki, mogą też stanowić element dekoracyjny, dzięki któremu można odmienić wygląd klasycznej, jednokolorowej bluzy i to za niewielkie pieniądze. Naszywkę kupimy już za kilka złotych.

Jeżeli na spodniach naszego dziecka pojawi się mała dziurka, to jest jeszcze szansa na ich uratowanie. Wystarczy kupić specjalną naszywkę o pożądanej wielkości i dokładnie ją przykleić. Po paru godzinach od aplikacji, można już korzystać bez obaw z odzieży.