You are currently viewing Najlepsze masło Shea

Najlepsze masło Shea

Nasza skóra pod względem powierzchni jest największym organem, o który trzeba dbać tak samo jak o zęby czy włosy. Każdego dnia jest narażona na działanie agresywnych detergentów, klimatyzacji czy negatywnych czynników atmosferycznych.

Jakie jest zastosowanie masła Shea?

masło shea sklepW pielęgnacji skóry należy się przede wszystkim skupić na zaspokajaniu jej najważniejszych potrzeb. Jeżeli jest ona normalna, to przede wszystkim na nawilżaniu, natomiast skóra problematyczna wymaga w pierwszej kolejności  przeciwdziałania danym dysfunkcjom. Bardzo istotne jest również codzienne zabezpieczanie skóry przed wysuszeniem i działaniem promieniowania ultrafioletowego, a najlepszym do tego celu naturalnym kosmetykiem jest masło Shea sklep internetowy będzie miejscem, w którym znajdziemy je w najlepszej cenie. Masło to jest olejem roślinnym pozyskiwanym z owoców Masłosza Parka. W świeżej i nieprzetworzonej postaci ma ono konsystencję białej pasty, która jest bezwonna z bardzo słabo wyczuwalnym smakiem. Jest ono przeważnie stosowane w kuchni, ale także w kosmetyce. Najczęściej znajdziemy je w kremach czy balsamach nawilżających, ponieważ idealnie zabezpiecza skórę przed utratą wody. Ponadto zmiękcza skórę, koi i uelastycznia ją, przez co sprawdza się przy pielęgnacji suchej i popękanej skóry na łokciach, kolanach czy piętach. Dodatkowo masło Shea chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i przedłuża opaleniznę, dlatego znajdziemy je w kremach przeciwsłonecznych i pielęgnujących skórę po kąpieli słonecznej.

W składzie masła Shea są cenne tłuszcze i składniki, które skutecznie wpływają na poprawę stanu skóry. Po podgrzaniu staje się ono płynne, zatem sprawdzi się także do olejowania włosów czy do produkcji domowych kosmetyków lub maseczek do twarzy.