You are currently viewing Najlepsze body niemowlęce

Najlepsze body niemowlęce

 

Od urodzenie do skończenia czwartego tygodnia, nasze dziecko jest noworodkiem, który przystosowuje się do życia poza brzuszkiem mamy. Natomiast do ukończenie pierwszego roku, jest niemowlakiem, który potrzebuje wiele uwagi ze strony rodziców.

W jakie body ubierać niemowlaka?

body niemowlęce rozpinaneDzieci przede wszystkim potrzebują miłości, edukacji i opieki ze strony rodziców, którzy musza zadbać o zaspokojenie potrzeb swojego maleństwa. W wyprawce dla niemowlaka na pewno się znalazło łóżeczko, wózek, kocyki i ubranka, które są potrzebne w dużej ilości. Najlepiej kupić kilka takich samych modeli w dwóch rozmiarach, ponieważ maluchy w tym wieku bardzo szybko rosną i mogą nawet w ciągu czterech tygodni wyrosnąć z jednego rozmiaru. Najwygodniejsze są body niemowlęce rozpinane, ponieważ nie musimy się męczyć z wkładaniem ich przez główkę, czego takie małe dzieci bardzo nie lubią. Wystarczy malucha położyć na rozłożonym ubranku i delikatnie wsadzić rączki do rękawów, a następnie zapiąć zatrzaski biegnące po boku brzuszka i w kroczku. Jest to najbardziej praktyczne ubranie, ponieważ mamy łatwy dostęp do pieluszki, a ruchy dziecka nie są krępowane. Na nóżki, body mają szerokie otwory, więc na pewno nie będą ocierały maluszka. Można je stosować jako samodzielne ubranko w upalne dni lub jako bieliznę w chłodne. Dostaniemy je w wersji z krótkim i długim rękawem i zawsze są wykonane z miękkiej bawełny, która doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze. W sprzedaży znajdziemy body w kolorach dla obu płci.

Każda mama powinno zrobić sobie mały zapas tego typu ubranek dla niemowlaka, ponieważ dzieci szybko się brudzą i czasem trzeba im zmieniać body nawet kilka razy dziennie. Są one wykonane z wytrzymałego materiału, więc można je bez obaw prać w wysokich temperaturach.