You are currently viewing Na jakiej zasadzie funkcjonują pompy ciepła?

Na jakiej zasadzie funkcjonują pompy ciepła?

Urządzenia, które swoim działaniem przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i emisji dwutlenku węgla do atmosfery, zdobywają coraz większa popularność. Jednym z najbardziej znanych i często używanych jest pompa, która współgra z panelami fotowoltaicznymi. Montując tego typu system w swoim domu, warto poznać zasady działania wielu urządzeń, wchodzących w skład systemu pomp cieplnych.

System pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych

pompa ciepłaUrządzenia wchodzące w skład systemu, są przeznaczone po to, a by w pełni zastąpić piece węglowe lub gazowe w domu. Pompa ciepła dzieli się na wiele rodzajów, które mogą być wybierane przez osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych. Jednym z najważniejszych rodzajów pompy jest urządzenie gruntowe, które jest zasilane ciepłem, pochodzącym z ziemi. Tego typu rozwiązanie gwarantuje stabilność pracy całego systemu, a także może być wybierane przez osoby, które chcą zainwestować w innowacyjne systemy ogrzewania domu. Innym typem pompy jest system woda-woda, który działa na zasadzie poboru wód gruntowych ze studni. Jednak najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem, które jest stosowane w coraz większej liczbie gospodarstw domowych, jest system pomp typu powietrze-woda. Tego typu pompy wykorzystują do swojego działania energię z powietrza. Bardzo ważną zaletą tego typu systemu jest prosty montaż, który może być wykonywany w szybkim czasie.

Na rynku istnieją także pompy, który składają się z jednego urządzenia, montowanego na zewnątrz budynku. Tego typu system zwany monoblock ma zaletę w postaci zwiększonej szczelności, a także zmontowania i zabezpieczenia wnętrza tego typu systemu w miejscu produkcji. Po wykonaniu instalacji hydraulicznej, tego typu system jest w całości gotowy do użycia.