You are currently viewing Na czym polega cięcie wodą?

Na czym polega cięcie wodą?

Obróbka niektórych, szczególnie delikatnych surowców i materiałów może sprawić wyraźne problemy. Mowa tu w szczególności o materiał takich jak płytki, czy też glazura. Wybranie do ich obróbki nieodpowiedniej maszyny może spowodować uszkodzenie tych materiałów.

Gdzie wykonuje się cięcie wodą?

cięcie wodą w warszawieNiektóre materiały, takie jak na przykład płytki czy też glazura, są tak delikatne, że sporym wyzwaniem okazuje się ich obróbka. Użycie w tym celu bowiem mechanicznej obróbki może spowodować, że materiały te ulegną uszkodzeniu. Dlatego też znacznie lepszym wyborem będzie w tym przypadku cięcie wodą w Warszawie. Ciecie wodą opera się na używaniu strumienia wody pod ciśnieniem, zmieszanego z ścierniwem. W ten sposób można przecinać różnego rodzaju materiały, gdyż ciecie wodne to jedne z najbardziej wszechstronnych, obecnie znanych sposobów na obróbkę surowców. Poradzi sobie doskonale także  z tymi najbardziej kłopotliwymi materiałami, jak glazura, płotki, czy też akryl. Co więcej, używanie ciecia wodnego do obróbki wiąże się z bardzo znikomym zużyciem energii, znacznie mniejszym nawet niż w przypadku ciecia laserem. Wynika to z faktu, że głównym czynnikiem powodującym przecięcie materiału jest ścierniwo, w związku z czym nie jest konieczne podgrzewanie strumienia wody aby ciecie wodne było skuteczne. Oczywiście należy pamiętać o tym, że najlepsze efekty ciecia wodnego można uzyskać, zlecając taki sposób obróbki profesjonalistom. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że rezultaty tej obróbki będą satysfakcjonujące.

Niektóre materiały, szczególnie te bardzo delikatne, mogą sprawić wiele różnych problemów podczas obróbki. Dlatego też takie surowce należy obrabiać jedynie przy użyciu metod, które zagwarantują bezpieczeństwo obrabianych surowców. Obecnie bardzo popularne stało się na przykład cięcie pryz pomocy strumienia wody.