You are currently viewing Montaż domowej sauny parowej

Montaż domowej sauny parowej

 

Każdy może sobie wyobrazić wygodę, jaką daje brak przymusu opuszczania swojego domu, aby wyjść do sauny czy do spa. Teraz jest to możliwe dzięki firmom, które produkują oraz montują w naszym domu sauny parowe. Dzięki posiadaniu takiego pomieszczenia w domu będziemy cieszyć się zdrowiem na co dzień, a korzystanie z niego nie będzie ograniczone czasowo oraz finansowo.

Sauna parowa w naszym domu

domowa sauna parowaAby zamontować saunę parową w naszym domu, musimy dysponować paroma metrami wolnej powierzchni. Całkowity koszt montażu takiej sauny powinien się zamknąć w cenie od 5 do około 10 tysięcy złotych. Komfortowa domowa sauna parowa może być montowana zarówno podczas budowy domu od podstaw lub umiejscowiona już po postawieniu oraz wykończeniu wnętrz. Ta pierwsza metoda jest dużo bardziej wygodna, ale przy obecnej ofercie firm i technologii montażu, możemy z powodzeniem wybudować saunę w istniejących już wnętrzach. Budowa sauny może być zainicjowana wraz z rozpoczęciem remontu wnętrz. Wymaganiem instalacyjnym jest dobra wentylacja pomieszczeń oraz przyłącze wodne, które będzie doprowadzać wodę do generatora pary. Dzięki temu będzie także możliwe zamontowanie natrysku, którego celem będzie schłodzenie ciała już w kabinie. Montaż sauny to także zamontowanie odpływu kanalizacyjnego, dzięki któremu skroplona para będzie mogła odpłynąć do kanalizacji sanitarnej, do której podłączony jest nasz dom.

Montaż sauny jest polecany dla osób, które chcą mieć przy sobie pomieszczenie, w którym będą mogli odprężyć się po ciężkim dniu pracy lub korzystać regularnie z niego po treningach na siłowni, bieganiu lub jeździe na rowerze. Montaż małej sauny nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a zdrowotne korzyści z korzystania z niej mogą być bardzo szybko odczuwalne.