You are currently viewing Moja firma jednoosobowa zbankrutowała

Moja firma jednoosobowa zbankrutowała

Kilka lat temu założyłam własną firmę. Początkowo prosperowała ona naprawdę bardzo dobrze. Popełniłam jednak kilka błędów i zamiast się z nich wycofać brnęłam w niekorzystne dla mnie rozwiązania. W końcu nadszedł ten moment, kiedy musiałam powiedzieć, że moja firma nie przynosi żadnych zysków, a wręcz straty. To była dla mnie niekomfortowa sytuacja.

Skorzystałam z możliwości ogłoszenia bankructwa

bankructwo firmy jednoosobowejW końcu przyjaciółka namówiła mnie na to, aby zainteresowała się tematem ogłoszenia bankructwa. Udałam się do prawnika, którego poprosiłam o dokładne wytłumaczenie tego, na czym polega bankructwo firmy jednoosobowej. Okazało się, że aby móc je ogłosić należy spełnić odpowiednie warunki. Między innymi firma musi być trwale niewypłacalna i posiadać przynajmniej dwóch niezaspokojonych wierzycieli. Akurat te warunki spełniałam, dlatego nie było to dla mnie problemem. Później jednak prawnik wytłumaczył mi, że zgodnie z prawem upadłościowym mam w takim razie trzydzieści dni na to, aby złożyć odpowiedni wniosek upadłościowy. Przyznam szczerze, że to było dla mnie bardzo mało czasu. Nie wahałam się więc już dłużej i natychmiast poprosiłam prawnika o pomoc w napisaniu takiego pisma i skierowaniu go do odpowiednich instytucji. Całe szczęście, ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Dobrze, że zareagowałam odpowiednio szybko.

Teraz już wiem, że ogłoszenie bankructwa firmy jednoosobowej, wbrew pozorom może okazać się korzystne. Dzięki temu moje długi przestały rosnąć z dnia na dzień, a wierzyciele mogli dochodzić swoich praw jedynie w drodze postępowania upadłościowego. To znacznie ułatwiło mi rozmowy z nimi. Teraz, kiedy postępowanie już się zakończyło, mogę skupić się na prowadzeniu bardziej dochodowych biznesów i zacząć nowy etap kariery zawodowej.