You are currently viewing Modele mebli dziecięcych

Modele mebli dziecięcych

  • Post author:
  • Post category:Rodzina

Kiedy ma się pojawić na świecie dziecko, to jego rodzice w pośpiechu urządzają pokój, w którym będzie spało. W zależności od wieku dziecka, muszą się w nim znajdować odpowiednie dopasowane mebelki, ponieważ dzieci na różnym etapie mają odmienne potrzeby.

Które meble dziecięce są niezbędne?

meble do pokoju dziecięcegoNowo narodzony dzidziuś niewiele potrzebuje, bo szczęście mu daje bliskość mamy. Dla takich maluszków niezbędne jest łóżeczko z zabezpieczającymi przed wypadnięciem szczebelkami, któremu można zmieniać wysokość podłoża. Ma to na celu wydłużenie czasu użytkowania go, ponieważ po około sześciu miesiącach dziecko będzie siadało, a potem zacznie wstawać, więc przy wysokim ułożeniu materaca, może z niego wypaść. Oczywiście nie obejdzie się bez przewijaka, który najczęściej stanowi oddzielny mebel stojący na czterech nóżkach i posiadający kilka półek. Meble do pokoju dziecięcego powinny mieć niewielkie rozmiary i być pojemne. Na pewno w pokoju malucha musi się znaleźć szafa i najlepiej komoda  kilkoma szufladami na ubrania. Przydadzą się też regały na zabawki, a w późniejszym czasie na książki. Kiedy maluchy idą do przedszkola, to trzeba znaleźć miejsce na stolik z krzesełkami, ponieważ dzieci zaczynają rysować, malować i bawić się w pozycji siedzącej. Jak widać co parę lat w pokoju dziecka przybywa różnych mebli, a to jeszcze nie koniec zmian. Dla uczniów szkoły podstawowej trzeba zakupić dobre biurko wraz z krzesłem, żeby mieli oni miejsce do nauki, która potrwa przez wiele lat. W dobrym stanie meble zawsze można sprzedać.

Wielu rodziców kupuje używane meble dla dzieci, gdyż i tak i tak będą one służyły tylko przez pewien czas, dopóki dziecko z nich nie wyrośnie. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Najlepiej wybierać drewniane meble bo są wytrzymałe.