You are currently viewing Mocne rozdrabniacze do drewna

Mocne rozdrabniacze do drewna

Jedną z ważniejszych prac wykonywanych w sadzie jest bez wątpienia przycinanie gałęzi drzew. W jesieni również często sadownicy decydują się na wycięcie karłowatych drzew, które już nie wydają plonów od jakiegoś czasu. W efekcie powstają oczywiście odpady, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować. Idealnym urządzeniem, które warto wykorzystać jest rębak, zwany także rozdrabniaczem.

Solidny rębak do gałęzi

rębak do drewnaDrewno bez wątpienia jest przydatnym materiałem, który może być wykorzystany do ogrzewania czy produkcji różnych narzędzi czy ozdób. Jednak zdarzają się też takie momenty gdy obecność drewna staje się problemem. Przykładem może być chociażby opisana sytuacja z gałęziami czy starymi drzewami owocowymi. Decydując się na zakup urządzenia jakim jest rębak do drewna można się skutecznie problemu pozbyć. Rębaki to urządzenia, wewnątrz których zamontowane są specjalne tarcze lub też ostrza przeznaczone do dokładnego pocięcia gałęzi zarówno tych cienkich jak i nieco grubszych. Decydując się na zakupienie rębaka warto zwracać uwagę na to z jakich materiałów jest on wykonany. Obecnie większość tego typu urządzeń tworzy się z myślą o wytrzymałości na wiele czynników. Często rębaki są stworzone z grubej stali nierdzewnej, która może wytrzymać naprawdę bardzo długo. Również i wspomniane wcześniej ostrza są bardzo solidne i pocięcie nawet grubych gałęzi nie będzie stanowiło problemu.

Nowoczesne wersje rębaków świetnie radzą sobie z gałęziami, których średnica przekracza nawet 5 centymetrów. W związku z tym inwestując w rębak można pozbyć się praktycznie wszystkich gałęzi z naszego ogrodu. Efektem świetnej pracy rębaka są wióry drzewne, które również można ciekawie wykorzystać. Można zużyć je do ogrzewania naszych domów czy też sprawdzą się w ogrodnictwie.