You are currently viewing Miękki kokon niemowlęcy

Miękki kokon niemowlęcy

Każdy rodzic chce wszystkiego co najlepsze dla swojego dziecka, dlatego też uważnie wybiera rzeczy, z których będzie korzystał maluch. Pierwsze wybory są już na etapie kompletowania wyprawki, gdzie kupujemy niezbędne produkty.

Czy kokony są konieczne dla niemowląt?

kokon niemowlęcy dla dziewczynkiKażda mama wyprawkę dla swojego malucha kompletuje już przed porodem, aby wszystko co niezbędne było gotowe na czas. Przeważnie wybierane są te rzeczy, które przydadzą się już od pierwszego dnia, bo całą resztę mniej ważnych produktów można w dowolnej chwili dokupić. Rodzice często przy wyborze wózka, łóżeczka, ubranek czy pościeli, kierują się płcią dziecka, gdyż inne kolory są zarezerwowane dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Wielu rodziców kupuje kokon niemowlęcy dla dziewczynki w odcieniu różku lub z takimi detalami. Dla chłopców przeważnie są zarezerwowane niebieskie odcienie, natomiast wszystkie kolory pomiędzy, są traktowane jako uniseks. Jednak poza wyborem koloru bardziej się liczy jego jakość wykonania. Dobrej jakości kokony mają antyalergiczne wypełnienie o odpowiedniej grubości. Na dnie znajduje się specjalna włóknina, a podwyższone brzegi wypełniają silikonowe kuleczki. W razie zabrudzenia, cały kokon można wyprać w pralce bez obawy o jego jakość. Na pewno powinien być starannie wykonany i mocno zeszyty, aby służył przez wiele miesięcy. W ostatnim czasie bardzo często są wybierane dwustronne kokony, które idealnie się sprawdzą latem i zimą, gdyż z jednej mają miękką bawełnę, a z drugiej ciepły polar z wypustkami.

Oczywiście zakup kokonu niemowlęcego nie można porównać do łóżeczka dziecięcego czy wózka, które są podstawą, ale na pewno bardzo się przydaje. Można go wykorzystywać jako bezpieczne miejsce, w którym maluchy mogą spać, odpoczywać czy bawić się.