You are currently viewing Mała pani domu

Mała pani domu

Rodzice są dla swoich dzieci autorytetem. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że bawiące się obok nas dziecko obserwuje niemalże każdy nasz ruch, gdzieś z boku przygląda się każdej wykonywanej przez nas – nawet najdrobniejszej – czynności.

Domek dla lalek to marzenie każdej dziewczynki

domki drewniane dla lalekChłopcy będą naśladować swoje ojca, chcą mieć szybki samochód – jak tata, skrzynkę z narzędziami, aby móc majsterkować na przykład przy swoich zabawkach. Marzeniem wielu chłopców jest też własny warsztat, bo przecież tato ma swój kącik w garażu. Dziewczynki natomiast będą naśladować swoje mamy. Zwykle dużo czasu spędzają z mamą w kuchni, chcą gotować, pomagać w pieczeniu ciast lub ciasteczek. Ważne, aby nie zniechęcać dziecka do takich czynności. Oczywiście pieczenie na przykład świątecznych pierników wspólnie z córką może odbywać się znacznie wolniej, jednak radość jaką damy swojemu maleństwu jest bezcenna. Młode damy uwielbiają też bawić się lalkami i traktują je jak swoje dziecko, rozmawiają do nich, próbują karmić, wożą w wózku – zachowują się tak jak ich mamusia. Domki drewniane dla lalek to idealny prezent dla małych dziewczynek, które jeszcze bardziej będą mogły wczuć się w przyszłą rolę – rolę mamy i gospodyni domowej, która powinna zająć się dziećmi i utrzymać porządek w domu. Takie domki są wykonane na wzór prawdziwego domu, posiadają kuchnię, łazienkę, sypialnię i pokój. Zwykle wszystkie pomieszczenia posiadają odpowiednie wyposażenie co jeszcze bardziej uatrakcyjni zabawę naszej małej pociechy.

Skoro chłopcy mogą mieć swój własny mały warsztat, to dlaczego nie obdarować dziewczynki oryginalnym domkiem dla lalek? Poprzez świetną zabawę córcia już od najmłodszych lat może oswoić się z obowiązkami, które będą jej przypisane w dorosłym życiu.