You are currently viewing Łazienka z lustrem LED

Łazienka z lustrem LED

Remont łazienki to nie lada wyzwanie. W sklepach mamy ogromny wybór zarówno kafelków do ścian, jak i wyposażenia. Trzeba też podjąć niezwykle ważną decyzję dotyczącą rodzaju oświetlenia. Jednym z najważniejszych elementów wystroju łazienki jest jak największe lustro. Może ono spełniać funkcję nie tylko użytkową i ozdobną, ale też służyć jako powierzchnia do instalacji diod ledowych i wyświetlacza z zegarem.

Godzina wyświetlana na tafli lustra

lustro led z zegaremJeśli mamy już kupione zwykłe lustro, można zamontować listwy ledowe na jego krawędziach i zamówić osobno mechanizm zegarowy. Ale jest także możliwość zakupienia gotowego zestawu i takie lustro LED z zegarem będzie wyposażone dodatkowo w stację wi-fi, odtwarzacz radiowy, głośniki bluetooth, stację pogodową, specjalny obszar lusterka kosmetycznego oraz włącznik dotykowy. Barwę światła LED można wybrać w trakcie zakupu, jest możliwa biała zimna lub biała ciepła, ale są też lustra z wbudowaną zmianą barwy w opcjach. Niektóre firmy sprzedają również lustra z diodami w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim. Lustro może też być wyposażone w matę grzewczą, która zapobiega jego zaparowywaniu. Diody montowane w takich lustrach mają żywotność około dziesięciu lat. Zasilacz zwykle umieszcza się za lustrem, tak, aby kabel nie był widoczny. Stosuje się zasilacze o wąskich kształtach, aby odległość lustra od ściany nie była zbyt duża.

Takie lustro to świetny pomysł na prezent. Nadaje łazience elegancji, a jednocześnie ma bardzo dużo przydatnych funkcji. Można wybierać z dużej ilości róznych kształtów tafli, a oprócz tego listwy oświetleniowe mogą być montowane na różne sposoby – tylko po bokach lub na całym obwodzie lustra. Najlepiej chyba jednak sprawdzi się kształt prostokątny, gdzie wyświetlane treści nie zajmą dużo powierzchni lustra.