You are currently viewing Kursy uprawniające do pilotowania

Kursy uprawniające do pilotowania

 

Latając samolotem możemy przeżyć niezapomniane chwile. Pierwszy lot samolotem każdy pamięta bardzo długo. Latanie samolotami to bardzo ciekawe zajęcie. Żeby latać samolotem jako pilot nie musimy kończyć żadnych specjalnych studiów, wystarczy zrobić odpowiedni kurs, który będzie uprawniać nas do latania samolotem lekkim.

Kursy pilotażu samolotów

kurs pilota samolotuJeśli chcemy usiąść za sterami samolotu, to musimy być odpowiednio przeszkoleni. Tak samo jak robiąc prawo jazdy na samochód, tak samo robimy kurs pilotowania samolotem. Po takim kursie możemy zgodnie z prawem latać samolotem. Co prawda nie jest to duży samolot pasażerki, a jedynie mała awionetka, to i tak lot takim samolotem dostarczy nam mnóstwo wrażeń. Kurs pilota samolotu podzielony jest na kilka części. Możemy wyróżnić część teoretyczną i część praktyczną. Oba etapy kursu zakończone są egzaminem, który musimy zdać. Przed przystąpieniem do kursu musimy udać się do lekarza, po to aby wykonać odpowiednie badania, które potwierdzą naszą zdolność do pilotowania samolotu. Kurs rozpoczynamy od części teoretycznej, ponieważ w powietrzu musimy być pewni tego co robimy, nie ma czasu na zbyt długie zastanawianie się nad następnym krokiem. Uczyć się możemy na stacjonarnych wykładach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów lub przez internet. Wybór należy do nas. Po ukończeniu części teoretycznej przychodzi czas na praktykę. Musimy wylatać odpowiednią ilość godzin pod okiem instruktora.

Pierwsze co powinniśmy zrobić, to znaleźć ośrodek szkoleniowym, w którym będziemy mogli odbyć niezbędne szkolenie. Następnie musimy się zapisać na pierwszy wolny termin. Po takim kursie dostaniemy certyfikat, który będzie uprawniał nas do samodzielnego pilotowania samolotu. Certyfikat jest respektowany na terenie całego kraju