You are currently viewing Kupno plecaka szkolnego

Kupno plecaka szkolnego

Mój synek w tym roku po raz pierwszy idzie do szkoły. Musiałam go więc zaopatrzyć w odpowiednie, szkolne akcesoria. Najważniejszy był oczywiście plecak. Po jego zakup udałam się wraz z synem do dużego sklepu, w którym można było kupić akcesoria szkolne. Okazało się, że można tam znaleźć naprawdę duży wybór różnych plecaków przeznaczonych dla dzieci w tym wieku.

Poszukiwania odpowiedniego plecaka dla chłopca

plecak szkolny dla chłopcaSyn nie mógł się zdecydować jaki chce kolor plecaka, a ja nie wiedziałam jaki model będzie odpowiedni. Poprosiliśmy więc o pomoc sprzedawczynię. Od razu poleciła nam ona plecak szkolny dla chłopca, który jest bardzo popularny wśród rodziców pierwszoklasistów. Dowiedziałam się od niej, że jest to lekki plecak z usztywnionymi plecami, dzięki czemu dziecko nie garbi się po jego założeniu, nawet jeśli po włożeniu wszystkich zeszytów i książek jest on dosyć ciężki. Dużą jego zaletą są także szerokie ramiona, odpowiednio zabezpieczone przed wżynaniem się w ramiona. Plecak składa się z dwóch komór, jednak dużej na zeszyty i książki i z drugiej mniejszej gdzie można włożyć drugie śniadanie lub inne szkolne akcesoria. Posiada także dwie boczne komory na butelkę z piciem dla dziecka. To model często wybierany przez rodziców chłopców, ponieważ jest dostępny w niebieskim i granatowym kolorze. Synek powiedział, że niebieski tornister bardzo mu się podoba.

Postanowiłam go więc zakupić, tym bardziej, że był akurat dostępny w niskiej, promocyjnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Plecak sam w sobie był bardzo lekki. Był wykonany z mocnego, nieprzemakalnego materiału, dlatego nawet jeśli synek wylałby w nim picie, nie ubrudziłby się. Dodatkowo regulowane ramiona pozwoliły idealnie dopasować go do pleców dziecka.