You are currently viewing Kiedy strzyc psa lub kota?

Kiedy strzyc psa lub kota?

Niegdyś panowało w wśród wielu osób mylne przekonanie, że strzyżenie psa może mu zaszkodzić. Jest to oczywiście mit, który na szczęście nie jest już powielany, aczkolwiek powstał on nie bez powodu ponieważ jeżeli samodzielnie będziemy chcieli skrócić psu sierść nie znając się na tym rzeczywiście nieświadomie możemy zrobić mu krzywdę.

Profesjonalne strzyżenie zwierząt

psi fryzjer toruńChcąc samodzielnie skrócić psu sierść możemy spowodować w przyszłości jej kołtunienie się zwłaszcza, gdy nasz pies posiada podszerstek dlatego też powstał mit jakoby strzyżenie psów im szkodziło. Jednak jest to oczywiście nieprawda w momencie, gdy naszemu psu skróci sierść ktoś, kto się na tym dobrze zna. Nie musi być to weterynarz. Wystarczy, że naszym pupilem zajmie się psi fryzjer Toruń posiada takich fryzjerów do których warto się wybrać jeżeli mieszkamy niedaleko ponieważ cieszą się oni dobrymi opiniami w sieci. Psiego fryzjera coraz częściej odwiedzają osoby, które chcą skrócić psu sierść w upalne lato, ale warto pamiętać, że do takiego fryzjera powinniśmy się udać także wtedy, gdy długa sierść przeszkadza na co dzień naszemu psu na przykład wpadając mu do oczu. Pamiętajmy, że taki fryzjer dla zwierząt często oferuje również usługi związane ze skracaniem sierści u kota. Dlatego jeżeli nasz kociak potrzebuje takiego zabiegu warto się zapytać, czy dany fryzjer również strzyże koty. Jest to często potrzebny zabieg w przypadku, gdy mamy kota z długą sierścią w której często pojawiają się kołtuny.

Takiego fryzjera dla zwierząt warto też odwiedzić wówczas, gdy decydujemy się na zwierzaka z długą sierścią, ale nie mamy doświadczenia i nie znamy się na pielęgnacji tego typu sierści. Lub w przypadku, gdy jest to sierść typu szorstkiego. Choć w internecie rzeczywiście można dzisiaj znaleźć informacje odnośnie pielęgnacji takich zwierząt to jednak u fryzjera, który zajmuje się tym profesjonalnie dowiemy się o takiej pielęgnacji znacznie więcej.

Informacje pochodzą z siersciuch.com