You are currently viewing Jednorazowe instrumenty medyczne

Jednorazowe instrumenty medyczne

Szpital musi być zaopatrzony w podstawowe narzędzia, które usprawnią sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta. Dzięki temu znacznie łatwiej można ocenić jego ogólne zdrowie. Spośród wielu instrumentów medycznych, jednym z najważniejszych jest właśnie odpowiedni laryngoskop. 

Do czego służy laryngoskop?

laryngoskop jednorazowyLaryngoskop używany jest do przeprowadzenia intubacji czyli konkretnie umieszczenia małej rurki w tchawicy pacjenta, co działa zapobiegawczo przeciw drożności dróg oddechowych. Są takie laryngoskopy, które stosuje się z łyżkami laryngoskopowymi o różnych wielkościach. Laryngoskop jednorazowy jest jednak jednym z najczęściej używanych i przede wszystkim najbardziej higieniczny. Istnieją również laryngoskopy światłowodowe LED, inaczej zwane wziernikami krtaniowymi, które mają takie same zastosowanie. Stosuje się je również do wykonania oględzin krtani w celach diagnostycznych. Warto wiedzieć, że ten instrument medyczny pierwszy raz został zastosowany w roku 1854 przez Manuela Garcia. Generalnie standardowy laryngoskop światłowodowy w zestawie składa się głównie z rękojeści zasilanej bateriami lub akumulatorem. Innym elementem jest również łyżka laryngoskopowa z torem światłowodowym, co znacznie ułatwia widoczność w przypadku oględzin. Wszystkie te urządzenia produkowane są ze szczególną starannością, aby przede wszystkim nie zrobić krzywdy pacjentowi, a wręcz przeciwnie – jak najbardziej mu pomóc. Rynek medyczny jest na tyle bogaty, że wybór tego urządzenia jest bardzo szeroki.

Ważne jest, aby każdy szpital korzystał ze sprawdzonych sprzętów medycznych, które ułatwią funkcjonowanie pacjentów i uratują ich w razie zagrożenia życia. Takie sprzęty powinno się wybierać ze szczególną dbałością i od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość.