You are currently viewing Jakiej zaprawy użyć do łatania dziur?

Jakiej zaprawy użyć do łatania dziur?

Podczas wykonywania prac budowlanych czy remontów, zarówno w domu, jak iw ogrodzie, będzie nam potrzebne wiele rodzajów sprzętu i produktów, które umożliwią nam mocowanie różnych elementów. Mowa tutaj na przykład o różnego rodzaju klejach i zaprawach, dzięki którym zamocujemy jakiś element do ogrodzenia, lub też załatamy dziurę w murze.

Cechy dobrej zaprawy szybkowiążącej

zaprawa szybkowiążącaKażdy z nas od czasu do czasu musi dokonać drobnych napraw czy remontów w domu czy w ogrodzie. Mowa tu na przykład o rozszczelnieniu jakiegoś elementu instalacji, odpadającym elemencie z ogrodzenia, lub pękniętym murze. W naprawieniu takich usterek może nam pomóc zaprawa szybkowiążąca. Jest to rodzaj zaprawy, która nadaje się do używanie na zwarte nośne i czyste podłoża. Warunkiem jej użycia jest dokładne oczyszczenie danej powierzchni zwłaszcza z tłuszczy. Zaletą tej substancji jest fakt, ze zaczyna się ona wiązać z daną powierzchnią już w ciągu 15 minut od jej nałożenia. Dzięki  temu świetnie nadaje się ona do użycia w przypadku rozszczelnienia się jakiejś instalacji czy pęknięć w rurze, gdy chcemy przymocować jakiś element do ogrodzenia lub też gdy chcemy wykonać tak zwaną podlewke pod jakąś maszyną. Jest to to także najlepszy sposób na bardzo szybkie załatanie jakiś pęknięć czy dziur powstającym w murze czy kamiennym ogrodzeniu. Zaletą tego typu zapraw jest ich duża odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne, w tym wodę i mróz. Dzięki temu można jej spokojnie używać do mocowania elementów narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Podczas  wykonywania drobnych napraw i remontów zarówno w domu jak i w ogrodzie bardzo przydatne mogą nam okazać się różnego typu kleje murarskie i zaprawy. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób przymocujemy dany element lub załatamy dziury w murze czy instalacji wodnej. Ważne, aby wybrany przez nas produkt cechował się szybkim działaniem od momentu jego nałożenia.