You are currently viewing Jaka forma antykoncepcji jest najskuteczniejsza?

Jaka forma antykoncepcji jest najskuteczniejsza?

 

Kobiety, które nie planują posiadania dzieci, nie są na to gotowe na danym etapie swojego życia lub posiadają już potomstwo i chcą na nim poprzestać, najczęściej stosują różnorodne formy antykoncepcji. Dzięki nim zyskują mniejsze lub większe prawdopodobieństwo, że nie dojdzie do ich zapłodnienia podczas stosunku. Jakie formy antykoncepcji są zatem najbardziej skuteczne? Odpowiadamy.

Skuteczna antykoncepcja, czyli jaka?

antykoncepcja siedlceTeoretycznie, nie istnieją sposoby na stuprocentowe zabezpieczenie się przed zajściem w ciążę. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych, na dołączonych do nich ulotkach, producenci wskazują, że ich skuteczność wynosi 99%. Oczywiście zapis ten jest celowy i chroni wyżej wspomnianych przed ewentualnymi roszczeniami ze strony pacjentek, które podczas stosowania antykoncepcji zaszły w ciążę. Czy jest to jednak możliwe? Otóż w pewnych sytuacjach tak. Na przykład wtedy, gdy kobieta nie przyjmuje tabletek zgodnie z zaleceniami, pomija niektóre z nich, robi przerwy itd. Wówczas jak najbardziej, może dojść do zapłodnienia w trakcie stosunku. Jeżeli jednak antykoncepcja stosowana jest zgodnie z zaleceniami, wtedy nie ma takiej możliwości, gdyż nie dochodzi do jajeczkowania, a tym samym również do zapłodnienia. Sposobem na skuteczną antykoncepcję, jest również zdecydowanie się na krążki dopochwowe, czy spiralę. Można oczywiście posługiwać się także kalendarzykiem, czy korzystać z prezerwatyw, jednak w powyższym przypadkach ryzyko zajścia w ciążę jest dużo większe. Sposobów na zapobieganie ciąży jest naprawdę wiele, a wśród nich właśnie antykoncepcja Siedlce to miasto, na terenie którego swoją działalność prowadzi wiele gabinetów ginekologicznych. To pozwala na udanie się do lekarza, który doradzi jakie zabezpieczenie wybrać.

Stosowanie antykoncepcji jest przede wszystkim sposobem na zapobieganie ciąży, ale nie tylko. Wiele kobiet przyjmuje również tego typu leki w celu wyrównania gospodarki hormonalnej lub po to, aby zapobiegać bolesnym menstruacjom, które sprawiają, że nie są one na co dzień w stanie funkcjonować. Ponadto, niektóre panie decydują się na wybór środków antykoncepcyjnych tylko w okresie letnim, kiedy planują urlop i chciałyby zapobiec menstruacji w trakcie jego trwania.