You are currently viewing Jak zwiększyć dochody w firmie?

Jak zwiększyć dochody w firmie?

Prowadząc firmę, często zastanawiam się jak można jeszcze skuteczniej zmotywować swoich pracowników i zachęcić ich do efektywniejszej pracy. Oczywiście, nie chodzi tu o żaden wyzysk, ale o dobre podejście i pewne poczucie, że firmę tworzymy razem. Organizowaliśmy więc różne wypady integracyjne i motywacyjne, ale to co okazało się najbardziej skuteczne, to uczestnictwo na pewnym kursie językowym.

Co najlepiej motywuje pracowników

najlepsze kursy językowe dla firmZawsze zależało mi na tym, aby dobrze się wszystkim pracowało i w miłej atmosferze. Oczywiście najważniejsza jest motywacja finansowa, ale jak się okazało – nie tylko pieniądze motywują do dobrej i wydajnej pracy. Co roku organizujemy ciekawe wypady firmowe, które integrują i motywują pracowników, a jednocześnie sprzyjają dobrej atmosferze w pracy. W tym roku jednak, postanowiłem zainwestować w najlepsze kursy językowe dla firm. Mówiąc tak, naprawdę mam na myśli najlepsze z najlepszych i jak mogliśmy się wszyscy przekonać w firmie – niezwykle skuteczne. Co więc oferują takie kursy? Pierwsza i podstawowa rzecz, to nietypowe podejście do formy prowadzenia takich zajęć. Nie mamy tu do czynienie ze standardowym kursem językowym, ale jak to określił jeden z moich pracowników – przedstawieniem, w którym wszyscy biorą i chcą brać udział. Wszystko odbywa się w atmosferze radości i dużego luzu co sprawiło, że z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne spotkania.

Zawsze towarzyszyła nam myśl, co tym razem wydarzy się na zajęciach. Poziom językowy, jaki osiągnęła większa część pracowników już po kilku spotkaniach, zadziwiał nie tylko nas, ale samych uczestników. Dodatkową korzyścią, jaką wkrótce po zakończeniu kursu można było zauważyć, to wzrost obrotów w firmie. Pracownicy poczuli się pewniej i bardziej docenieni, dzięki inwestowaniu w ich rozwój, co z kolei przełożyło się na jakość pracy.