You are currently viewing Jak wybrać idealne meble kuchenne?

Jak wybrać idealne meble kuchenne?

Kuchnia jest na wielu osób sercem domu. Ma szczególne znaczenie dla miłośników gotowanie, bo szerokie blaty, nowoczesne sprzęty i praktyczne szafki ułatwiają wygodne poruszanie się po pomieszczeniu. Meble do kuchni powinny być dopasowane do potrzeb oraz gustów użytkowników, zapewniając jednocześnie walory estetyczne i funkcjonalne. 

Kluczowe zasady przy aranżacji kuchni 

meble kuchenne krakówPrzed wyborem mebli do kuchni warto zaplanować całą aranżację pomieszczenia. Zabudowa powinna tworzyć spójną całość z wykończeniem ścian i podłogi. Niezbędne są również precyzyjne pomiary, dzięki którym będzie można zagospodarować przestrzeń co do centymetra. Każdemu, kto szuka firmy produkującej na zamówienie meble kuchenne Kraków oferuje wielu fachowców w tej branży. Dzięki szerokiej gamie asortymentu można wybrać różnorodne kolory i materiały. Częstym dylematem jest również dopasowanie wykończenia: mat czy połysk? Do czynników, które warto wziąć pod uwagę przy decyzji o wyglądzie kuchni, należą jej wielkość, nasłonecznienie czy rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że wysokopołyskowe faktury świetnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, bo optycznie je powiększą i nadadzą kuchni przestronności. Matowe fronty będą odpowiednie dla dużych przestrzeni, gdyż pochłaniają światło, jednocześnie nadając zabudowie eleganckiego i wyrafinowanego wyglądu. Projekt mebli uwzględnia również wybór uchwytów oraz dodatkowych akcesoriów: koszy czy przekładek do sztućców. Meble kuchenne na wymiar zapewniają również możliwość zastosowania niekonwencjonalnych, dostosowanych do potrzeb wnętrza rozwiązań — szafek narożnych czy półek na wino. 

Obecnie największym trendem są białe meble kuchenne będące idealnym uzupełnieniem mieszkań w stylu skandynawskim, nowoczesnym i glamour. Doskonale komponują się z drewnianymi dodatkami i marmurowym kamieniem, będąc uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem do różnej wielkości pomieszczeń.