You are currently viewing Jak głęboko wiercić pod pompę?

Jak głęboko wiercić pod pompę?

Budując nowy dom możemy od razu przeprowadzić pewnie niezbędne prace ziemne, dzięki którym będziemy mogli korzystać z ekologicznego systemu ogrzewania, który nie będzie nas kosztował praktycznie nic, jeżeli chodzi o jego eksploatację. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu będziemy mieli bardziej energooszczędny i przyjazny dom.

Pompa wymaga wyjątkowo głębokiego odwiertu

odwierty pod pompy łukówChcąc wykonać odpowiedni odwiert, musimy wynająć firmę, która posiada specjalistyczny sprzęt. Często firmy, które oferują instalację pomp ciepła oraz innych źródeł odnawialnej energii, posiadają taki sprzęt. Są oni w stanie najpierw przeprowadzić odpowiednie badania geologiczne, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie, jak głębokiego odwiertu potrzebujemy. Dopiero na pewnej wysokości temperatura nigdy nie spada poniżej ostatecznej, która definiuje wydajność całej instalacji zawierającej gruntową pompę ciepła. Dlatego warto dowiedzieć się, jak głęboko będziemy musieli kopać, żeby dostać się do tej warstwy gleby, która nas interesuje. Dzięki temu będziemy mogli szybko rozwiązać swój problem związany z ogrzewaniem naszego mieszkania, co sprawi, że oszczędzimy zarówno czas jak i pieniądze. To może okazać się naprawdę ważne, szczególnie, jeżeli prowadzimy bardzo aktywny tryb życia. jeżeli interesują nas odwierty pod pompy Łuków to miasto, do którego może dotrzeć każda wyspecjalizowana ekipa.

Warto posiadać kontakty do firm, które zajmują się instalowaniem pomp ciepła. Dzięki nim będziemy mogli szybko i skutecznie sprawdzić, czy taka instalacja jest możliwa na naszym terenie. Dobry i skuteczny odwiert sprawi, że szybko będziemy mogli dołączyć do naszego gospodarstwa domowego nowy rodzaj ogrzewania, który może być też samodzielnym sposobem na dostarczanie do naszego domu ciepła.