You are currently viewing Jak działa pompogruszka?

Jak działa pompogruszka?

Podejmując się coraz bardziej wymagających zleceń budowlanych, nasza firma musi też dysponować znacznie bardziej efektywnym i wydajnym sprzętem, bez którego będzie nam ciężko pracować w niektórych warunkach. Posiadając własną bazę do produkcji betonu, warto też posiadać pojazdy, które pozwolą nam go przewozić.

Przedsiębiorcy chętnie inwestują w pompogruszki

pompogruszki do betonuTransportowanie mieszanki betonu jest trudne i bardzo wymagające. Przede wszystkim potrzebny nam będzie do tego odpowiedni sprzęt, bez którego nie damy sobie rady z takim zleceniem. Mieszanka powstaje w specjalnych silosach, jednak dowożona jest za pomocą specjalnej betoniarki. jest to auto ciężarowe, które wykorzystuje odpowiedni mechanizm, aby móc poruszać swoją gruszką, która zamontowana jest za kabiną kierowcy. Do jej napędu wykorzystuje się energię z silnika pojazdu. W ten sposób procesy chemiczne odpowiedzialne za zastyganie betonu zachodzą znacznie wolniej, dając nam czas na to, aby mieszanka znalazła się szybko na placu budowy. Mając swój pojazd możemy znacznie zaoszczędzić na kosztach transportu, które trzeba w przeciwnym razie ponosić. Wiele firm inwestuje w swoje własne pompogruszki do betonu. Dzięki temu są niezależne od tego, czy w betoniarni mają akurat dostępne pojazdy, czy tez nie. Po prostu przyjeżdżamy i zabieramy mieszankę, a następnie udajemy się do odpowiedniego miejsca, aby ją rozładować.

Dodatkową funkcją pompogruszki jest fakt, że nie musimy posiadać dodatkowej pompy, lecz będziemy w stanie bez większych problemów radzić sobie z pompowaniem jej prosto z samochodu nawet na wysokie kondygnacje, gdzie będziemy stosować mieszankę jako wylewkę stropową. Taki rozwiązanie zmniejsza dodatkowo koszty, jakie musimy ponosić, aby realizować prace z wykorzystaniem tego surowca.