You are currently viewing Jak działa lakiernicza pompa pneumatyczna?

Jak działa lakiernicza pompa pneumatyczna?

Podczas malowania elementów karoserii samochodu, wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim specjalne pistolety, które służą do rozpylania farby. Jest ona wyrzucana z pistoletu pod bardzo dużym ciśnieniem, co sprawia, że takie urządzenie musi być wytrzymałe, ale poza nim, trzeba je też odpowiednio napędzić, ponieważ wygenerowanie takiej mocy nie jest łatwe.

Jaki rodzaj pompy lakierniczej warto zakupić?

lakiernicze pompy kremlinDo rozpędzenia farby służy specjalny rodzaj pompy. Jest to dwustopniowe urządzenie mechaniczne, gdzie najpierw występuje jeden system, który jest napędzany przez układ pneumatyczny albo hydrauliczny, a następnie drugi, napędzany przez ten pierwszy, który odpowiada już za bezpośrednie tłoczenie farby do pistoletu. Wybierając pompę pistolet najlepiej wybrać dedykowane dla siebie modele, gdyż zbyt duże ciśnienie może doprowadzić do rozerwania pistoletu lub elementów jego zabezpieczeń, co też sprawi, że nie będziemy mogli z niego korzystać. Sprawne przeprowadzenie lakierowania przyczyni się do tego, że będziemy w stanie realizować znacznie więcej zleceń. Jeżeli zdecydujemy się na lakiernicze pompy Kremlin to na pewno będziemy z nich zadowoleni. Wybrany przez nas sprzęt powinien być przede wszystkim trwały i solidny, aby nie mieć potrzeby wymiany go na nowy po jednym roku lub po dwóch latach. Przyczyni się to do bardziej efektywnego wykorzystywania naszych zasobów finansowych, które posiadamy.

Zainteresowanie sprzętem do lakierowania jest bardzo wysokie, ponieważ możemy dzięki niemu radzić sobie z wieloma różnymi wyzwaniami w trakcie wykonywania naszej pracy. W warsztatach mechanicznych coraz częściej powstają lakiernie, w których wykorzystuje się taki sprzęt. Należy pamiętać o tym, aby zawsze starannie wyczyścić go po skończonej pracy.