You are currently viewing Jak duże są dotacje?

Jak duże są dotacje?

Unia Europejska to wspólnota, w ramach której mamy równy dostęp do wszystkich projektów przez nią organizowanych. Projektów, mających na celu poprawę jakości życia, sprawieniu by było one łatwiejsze, ciekawsze i możliwie najbardziej długie. 

Unijne dotacje na badania 

dotacja na badaniaWielu z nas zapewne słyszało o wielkich funduszach z Unii Europejskiej, które są do zdobycia w ramach wybranych projektów. Fundusze unijne są w zasięgu ręki każdego jej mieszkańca. Jednak droga do ich zdobycia bywa długa. Co oczywiście nie znaczy, że nieprzyjemna – wręcz przeciwnie. Jeżeli potrzebna jest nam dotacja na badania, zajmą się nami wykwalifikowani i doświadczeni urzędnicy, którzy bezpiecznie nasz przeprowadzą przez cały projekt. Unii Europejskiej zależy na projektach związanych z energią, zmianami klimatycznymi i starzejącymi się społeczeństwami. To jednak tylko podstawowe zagadnienia. Dotacje na badania są również przyznawane w ramach innych, choć nieco powiązanych projektach unijnych. Kwoty dofinansowań na badania sięgają nawet kilku milionów euro, oczywiście w zależności od tego, na jaką skalę mają być prowadzone i jakie mamy możliwości, by je w ogóle przeprowadzić. Dotacje na badania są przyznawane niemal w każdym województwie i pytać o nie należy w Urzędach Marszałkowskich lub Urzędach Miast lub Gminy. Jeżeli chcemy się zapoznać z projektami, jakie obejmowały dotacje na badania. Najlepiej sięgnąć do listy wygranych projektów z poprzednich lat. Dzięki temu łatwo ocenimy, czy mamy szansę na dotacje. 

Unijne dotacje to zastrzyk finansowy nie tylko dla polskich przedsiębiorców, lecz również naukowców. Unia inwestuje w technologiczne nowości i chętnie wdraża innowacyjne produkty i urządzenia. Dzięki polskim naukowcom i możliwościom, jakie stworzyła im Unia, nasza nauka zyskała nową jakość.