You are currently viewing Inwestycja w nowoczesne rozwiązania na terenie Myślenic

Inwestycja w nowoczesne rozwiązania na terenie Myślenic

Na terenie miast powstaje coraz więcej nowoczesnych nieruchomości. Część z nich jest przeznaczona do użytku prywatnego, a część do działalności gospodarczej. Niezależnie od docelowego przeznaczenia każdy z obiektów musi być wyposażony w instalacje bytowe, które zapewniają jego bezpieczne, a także ergonomiczne wykorzystanie. Można tutaj wymienić chociażby dostęp do bieżącej wody, ogrzewania czy czystego powietrza.

Jaki jest czas zwrotu inwestycji w rekuperację?

rekuperacja myśleniceSzczególnie istotnym zagadnieniem jest zapewnienie odpowiedniej ilości wymian powietrza w jednostce czasu. W zależności od obiektu częstotliwość wymian może znacznie się różnić. W obiektach prywatnych najczęściej wykorzystywana jest w tym celu wentylacja grawitacyjna. Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa to zdecydowanie częściej stosowana jest wentylacja mechaniczna, która zapewnia większą wydajność. Ostatnimi czasy bardzo popularna staje się również rekuperacja myślenice są miastem, na terenie którego wdrożonych zostało już wiele takich rozwiązań. Dzięki zastosowaniu rekuperacji możliwy jest odzysk części ciepła, które zostało już raz wytworzone w celu ogrzania powietrza. W ten sposób znacznie optymalizowany jest cały proces co pozwala obniżyć zapotrzebowanie na tego typu media o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Warto jednak wspomnieć, że zastosowanie układu rekuperacji powinno być ustalone na etapie projektowania całego budynku. Jest to bardzo ważne.

W późniejszej fazie eksploatacji wdrożenie tego typu wentylacji jest praktycznie niemożliwe i nieopłacalne. Inwestorzy, którzy chcą zainstalować taki system mogą liczyć na wsparcie finansowe pochodzące z krajowych jak i również międzynarodowych programów operacyjnych. W ten sposób znacznie skracany jest czas potrzebny do zwrotu zainwestowanych środków. Z reguły wynosi on od kilku do kilkunastu lat. Jest to korzystny okres biorąc pod uwagę żywotność rozwiązania, która jest określana na dziesiątki lat.