You are currently viewing Idealny kocyk dla niemowlaka

Idealny kocyk dla niemowlaka

Na rynku produktów dla niemowląt znajdziemy przeróżne artykuły, które są przeznaczone dla dla dzieci od samego urodzenia. Najważniejsze są te, z których maluch będzie korzystał już od pierwszych chwil i je na pewno trzeba kupić.

Z czego jest zrobiony kocyk minky?

kocyki minky dla niemowlątSkóra noworodków i niemowląt jest bardzo delikatna, przez trzeba uważnie dobierać tkaniny z jakimi będzie miał kontakt maluch. Dotyczy to nie tylko ubrań czy ręczników, ale także okryć. Przeważnie stosuje się kocyki bawełniane, ale w ostatnim czasie modne są kocyki minky dla niemowląt, które sprawdzają się w domu i na spacerze. Można je kupić w wersji zimowej z ciepłym wypełnieniem o kilku grubościach albo letni kocyk bez wypełnienia. Oba rodzaje są dwustronne, czyli z jednej jest delikatnie chłodząca bawełna, która świetnie chłonie wodę, a z drugiej nieprzepuszczający powietrza polar minky. W chłodne dni przykrywa się dziecko polarem, a w ciepłe bawełnianą stroną, aby nie przegrzać dziecka. Kocyk minky może być wykorzystywany do spowijania malucha, ponieważ jest odpowiednio duży. Sprawdzi się także jako przykrycie w wózku głębokim lub spacerówce, a kiedy dziecko z niego wyrośnie, to może stanowić matę do zabawy. Kocyki są na tyle uniwersalnym i praktycznym produktem, że przydadzą się każdemu maluchowi. Z powodzeniem możemy taki kocyk kupić na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, bo na pewno się przyda, nawet jeżeli już jeden mają. Można je kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt albo w internecie.

Zakup kocyka nie jest kosztowną inwestycją, bo najtańsze modele dostaniemy już za niecałe czterdzieści złotych. Można je kupić samodzielnie lub w komplecie z rożkiem, kokonem, poduszką motylkiem lub zwykłą płaską czy dodatkowym materacykiem do kokona.