You are currently viewing Glinkowanie lakieru jest najskuteczniejsze

Glinkowanie lakieru jest najskuteczniejsze

Nie  każdy wie o tym, że myjąc samochód, pozbywamy się jedynie wierzchniej warstwy zanieczyszczeń. Żywica z drzew, drobiny asfaltu czy nalot z klocków hamulcowych wchodzą głębiej w strukturę lakieru, przez co zwykłe mycie ich nie usunie, a nawet może sprawić, że wnikną one głębiej.

Kiedy zastosować glinkowanie lakieru?

glinkowanie lakieru samochodowegoGruba warstwa zanieczyszczeń głębokich, która zbiera się przez lata, może doprowadzić do uszkodzenia lakieru, który będzie bardziej podatny na powstawanie rys i odprysków w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Może także szybciej się odbarwiać pod wpływem działania promieniowania słonecznego, a także uszkodzenia wywołane przez kwaśne deszcze będą większe. Żeby sprawdzić, czy nasz samochód jest pokryty warstwą zanieczyszczeń, należy zrobić prosty test. Wystarczy założyć na dłoń torebkę foliową i przesunąć nią delikatnie po masce samochodu. Jeśli czujemy pod dłonią nierówności, a folia się zaczepia o powierzchnię, to znak, że należy przeprowadzić glinkowanie lakieru samochodowego. Glinkowanie usunie wszelkie zabrudzenia, które wniknęły w lakier i sprawi, że jego powłoka stanie się idealnie gładka. Na tak oczyszczonej powierzchni, zabiegi woskowania i polerowania a także położenie warstwy ceramicznej będzie o wiele skuteczniejsze. Samo glinkowanie możemy przeprowadzić w prosty sposób w domu. W tym celu należy kupić glinkę oraz lubrykant. Zamiast lubrykantu możemy użyć wody z szamponem, jednak może ona być mniej skuteczna. Oddzielamy część glinki i ogrzewamy ją w dłoniach, ugniatając. Im cieplejsza glinka tym lepiej.

Następnie trzeba zwilżyć część samochodu, która będzie poddawana glinkowaniu lub samą glinkę. Po zwilżeniu przesuwamy glinkę ruchami pionowymi lub poziomymi. Na sam koniec spłukujemy auto wodą. Nigdy nie używamy glinki, która upadła na ziemię lub jest mocno zabrudzona. Grozi to powstaniem rys.