You are currently viewing Gdzie kupić centralny odkurzacz?

Gdzie kupić centralny odkurzacz?

Każdy z nas miał do czynienia z klasycznym odkurzaczem, który należy podłączyć do gniazdka zasilającego i przenosić za sobą w trakcie sprzątania. Taki sprzęt z powodzeniem wystarczy w małym mieszkaniu, jednak w piętrowym domu, może być niewystarczający.

Na czym sposób centralnego odkurzania?

odkurzanie centralneDla wielu z nas sprzątanie z małym odkurzaczem koło nogi jest czymś normalnym. Czasem musimy kilka razy sprzątać to samo miejsce, bo nasz sprzęt sobie nie radzi z powodu zbyt małej mocy. Na szczęście są w sprzedaży odkurzacze, które mają znacznie większą moc i można nimi jednocześnie odkurzać kilka pomieszczeń. Brzmi jak fikcja, ale odkurzanie centralne właśnie to umożliwia. Dzięki odkurzaczowi dużej mocy, którego na stałe montuje się w pomieszczeniu położonym z dala od domowników. Ma on znacznie większe rozmiary niż tradycyjne odkurzacze, ale dzięki temu ma mocniejszy silnik, lepsze filtry i większy pojemnik na brud. Cała jego instalacja znajduje się w ścianach budynku, więc fizycznie odkurzacza centralnego nie widzimy. Jedynie podczas sprzątania słychać szum dobiegający z rury ssącej. W dużych budynkach takie odkurzanie jest niezastąpione, ponieważ w każdym pomieszczeniu znajduje się gniazdko, do którego podłącza się rurę ssącą i można niezależnie sprzątać bez ryzyka utraty siły ssącej. Odkurzacz bez problemu radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, pyłami i sierścią zwierząt. Elastyczna rura do sprzątania, może być oddzielnie podłączana, albo zwijana w ścianie, co dodatkowo oszczędza miejsce.

Z pewnością centralne odkurzanie jest innowacyjnym podejściem do sprzątania, ale za to bardzo skutecznym, szczególnie na dużych powierzchniach. Coraz częściej korzystają z nich hotele i duże biurowce, bo to znacznie oszczędza czas i pieniądze.