You are currently viewing Gabinety okulistyczne specjalizujące się w leczeniu dzieci

Gabinety okulistyczne specjalizujące się w leczeniu dzieci

Coraz więcej gabinetów lekarskich specjalizuje się w przyjmowaniu najmłodszych pacjentów. Znane są gabinety stomatologiczne dla dzieci, a ostatnio pojawiły się również gabinety okulistyczne. Niektóre dzieci boją się lekarzy, dlatego nie chcą pójść do okulisty.

Pierwsza wizyta dziecka u lekarza okulisty

Okulista dla dzieci Warszawa GrochówOkuliści dla dzieci oferują pierwszą wizytę zapoznawczą, w czasie której najmłodszy pacjent może zapoznać się z tym, co na co dzień dzieje się w gabinecie. Dzięki temu dziecko przekona się, że wizyta u okulisty nie boli, a nawet może być przyjemna. Okuliści dziecięcy specjalizują się w leczeniu wad u dzieci. Oczywiście najczęściej pojawiają się w takich gabinetach dzieci z najbardziej powszechnymi wadami wzroku. Mowa o krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmie. Okulista dla dzieci Warszawa Grochów wykona badanie komputerowe wzroku oraz badanie tradycyjne. To okulista określa wadę u dziecka i dobiera moc szkieł okularowych. Po zakończeniu badania okulista wypisuje receptę na okulary korekcyjne, którą można zrealizować w salonach optycznych. Często gabinety okulistyczne są połączone z salonami optycznymi, więc od razu można zdecydować się na zakup okularów dla dziecka. Dzieci nie noszą soczewek kontaktowych, bo ich zakładanie i zdejmowanie wymaga pewnej wprawy, a przede wszystkim zachowania zasad higieny. Okulary są dla dziecka lepszym rozwiązaniem. Obecnie można zakupić okulary nawet dla bardzo dużych wad. Niektóre dzieci posiadają wady wzroku wrodzone.

Te wady są zazwyczaj bardziej zaawansowane, co wcale nie oznacza, że nie można ich korygować. Należy zadbać o wzrok dziecka jak najwcześniej, bo wada, która nie jest korygowana, powiększa się. Okuliści zajmują się też leczeniem stanów zapalnych oka, korygowaniem zeza i innych wad pojawiających się u dzieci.