You are currently viewing Elegancki dres do domu

Elegancki dres do domu

  • Post author:
  • Post category:Moda

Większość z nas po powrocie z pracy do domu marzy o tym, żeby jak najszybciej się przebrać. Szczególnie jeśli w miejscu pracy obowiązuje nas sztywny dress code. Raczej niewygodnie byłoby siedzieć w domu w garniturze, ołówkowej spódnicy, czy dopasowanej koszuli. Wygodne domowe ubranie niestety jednak bardzo często oznacza wskoczenie w stary T-shirt i rozciągnięty dres. A może by tak postawić na…elegancki dres?

Wygodnie i elegancko w dresie

elegancki komplet dresowyTak, to prawda, można wyglądać elegancko, a jednocześnie czuć się wygodnie w dresie. Eleganckie dresy wyglądają nieco inaczej niż te przeznaczone specjalnie do uprawiania sportów. Są lepiej wykrojone, nie są bezkształtne, a jednocześnie zapewniają pełną swobodę ruchów. Elegancki komplet dresowy zazwyczaj wykonany jest z materiału satynowego bądź przypominającego welur. Dobrze, jeśli jednak jest to materiał naturalny, taki będzie najbardziej zdrowy dla naszego ciała. Dużo ostatnio mówi się o tym, by stawiać na ubrania z naturalnych, a nie syntetycznych materiałów. Ponadto taki elegancki komplet dresowy raczej występuje w jednym kolorze. Monochromatyczne zestawy same w sobie już są bardziej eleganckie niż kiedy mamy górę w innym kolorze, a dół w innym. Dresy przeznaczone do codziennych outfitów są często ozdobione ładnym zamkiem, cyrkoniami i innymi dodatkami. W takim dresie możemy zarówno spędzać czas w domu, jak i wyskoczyć na spacer czy na miasto. Elegancki komplet dresowy będzie świetnie wyglądać zarówno ze sportowym obuwiem, tenisówkami, ale również z butami na obcasach.

Jak zatem widzimy, możemy połączyć wygodę z elegancją. Warto zadbać by również w domu nosić ładne rzeczy, niezniszczone i w dobrym stanie. Komu bowiem nie zdarzyło się szybko przebierać, bo przyjechał kurier, a my w poplamionym T-shircie. Ładny ubiór, w którym czujemy się i wyglądamy dobrze wzmacnia pewność siebie i poprawia jakość życia na co dzień.