You are currently viewing Domowe ładowarki ogniw samochodowych

Domowe ładowarki ogniw samochodowych

Alternatywą dla ciągłych wizyt na stacjach ładowania samochodu elektrycznego jest zamontowanie własnej ładowarki przy domu, w garażu czy wiacie samochodowej. Takie rozwiązanie pozwala na stałe uzupełnianie energii w samochodzie elektrycznym na postoju, i w dużej mierze eliminuje wiele mankamentów jazdy tego typu samochodami.

Nowoczesne ładowarki do pojazdów elektrycznych

domowa ładowarka do samochodu elektrycznegoŁadowarki do samochodów elektrycznych są obecne od czasu wprowadzenia na rynek pojazdów zasilanych za pomocą energii elektrycznej. Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego była dodawana do każde samochodu, a obecnie jest jednym z niezbędnych i najbardziej przydatnych elementów wyposażenia do takiego samochodu. Najczęściej używanymi ładowarkami są nadal ładowarki przetwornikowe, które czerpią prąd elektryczny z sieci energetycznej w domu, i konwertują go na prąd stały, używany w samochodach elektrycznych, którym ładowane są ogniwa pojazdu. Są to najtańsze i najłatwiejsze w obsłudze ładowarki. Mają również najmniejsze gabaryty, często będąc wyłącznie długim przewodem ze skrzynką przetwornika. Od niedawna zostały również wprowadzone do użycia przydomowe stacje ładowania, wykorzystujące panele fotowoltaiczne do zasilania samochodu. Takie stacje są uznawane za świetny dodatek do domów z wyposażeniem ekologicznym, ale również za bardzo ekonomiczne wyposażenie, gdyż nie pobiera ono energii z sieci, a tym samym nie generuje wyższych rachunków za prąd.

Stacja jest jednak droższą inwestycją niż prostsza ładowarka, aczkolwiek ma wiele różnych zalet, nie posiadanych przez zwykłe, proste urządzenia. Może ładować ogniwa wielokrotnie szybciej, i służyć jako wiata samochodowa, lub też miejsce postojowe. Ma również możliwość podłączenia do domowej elektrowni fotowoltaicznej.