You are currently viewing Dobre wino na prezent

Dobre wino na prezent

Wino to trunek uznawany za szlachetny. Jest przedmiotem wielu naukowych rozprawa, szkoleń, a ludzie pasjonujący się winem bardzo poważnie traktują swoje hobby. Jeśli mamy wśród znajomych konesera winnych trunków, oczywiście butelka ulubionego alkoholu będzie dla niego doskonałym prezentem.

Wybieramy dobre wino na prezent

jak wybrać dobre wino na prezentJednak jeśli chcemy kupić na urodziny lub imieniny butelkę dobrego wina musimy wiedzieć co kupić. Wino winu jest nierówne. Stąd więc pojawia się pytanie „jak wybrać dobre wino na prezent„? Przede wszystkim przemyślmy rodzaj trunku. Zaczynamy od koloru: białe czy czerwone? Białe wina charakteryzują się lekkim smakiem, a czerwone cięższym, bardziej tanicznym. Po drugie, najważniejszy jest szczep. Szczep czyli typ winogron, z którego wykonane jest wino, odpowiada za wszystko – smak, cierpkość, słodycz. Najlepiej jest, jeśli znamy ulubiony smak naszego jubilata. Jeśli zaś nie – poczytajmy o konkretnych szczepach. Każdy z nich ma bowiem swoją charakterystykę. Zupełnie inaczej będzie smakował merlot, inaczej riesling a jeszcze inaczej chardonnay. Jeśli nie znamy smaków obdarowywanego to musimy opierać się na tym, co jest najbardziej popularne. Najchętniej pijane są wina białe i lekkie, półwytrawne. Wytrwane wina, szczególnie czerwone mają znacznie mniej liczne grono zwolenników tak jak wina bardzo słodkie i ciężkie. Doskonale będzie więc wybrać coś wypośrodkowanego i trafiającego w szerokie gusta. 

Warto na prezent poszukać wina ciekawego, może kolekcjonerskiego, jeśli jubilat się na tym zna. Można poszukać czegoś z nietypowe bukietem, może wina polskiego lub o niezwykłym pochodzeniu. Jeśli obdarowywany lubi takie prezenty, można też poszukać wina z jego roku urodzeni, choć to będzie zdecydowanie większy wydatek.