You are currently viewing Dlaczego warto zainwestować w napęd do bramy?

Dlaczego warto zainwestować w napęd do bramy?

Najczęściej zastanawiamy się nad zakupem automatyki do bramy wówczas, gdy posiadamy samochód lub też planujemy w przyszłości zakupić auto i wiemy, że często będziemy z niego korzystać. Napęd jednak może nam się przydać nie tylko wówczas, gdy często jeździmy samochodem ponieważ mechanizm otwierający i zamykający bramę to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo.

Automatyka do bram

napędy do bramOczywiście jedną z podstawowych funkcji z jakiej kojarzymy automatykę do bram jest nic innego, jak możliwość otwierania i zamykania jej zdalnie przy użyciu pilota dlatego też, gdy nie posiadamy auta i nie planujemy jego zakupu może nam się wydawać, że zakup takiego mechanizmu jest całkowicie zbędną inwestycją. Tymczasem jest zupełnie inaczej ponieważ napędy do bram dbają również o nasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim, jak dobrze wiemy nowoczesne bramy są lekkie po to, aby łatwo nam było je otwierać i zamykać. Ma to swoje zalety, ale ma również ogromną wadę w postaci takiej, że lekka brama może zacząć samoczynnie się zamykać, gdy ktoś przez nią przechodzi lub przejeżdża autem. Napęd do bramy posiada specjalne zabezpieczenia, które pozwalają nam uniknąć niechcianych sytuacji. Czujniki dbają o to, aby brama nie zamknęła się, gdy coś stoi na przeszkodzie. Jeżeli zatem często odwiedzają nas goście, takie rozwiązanie może być naprawdę użyteczne, jeśli chcemy uniknąć dość poważnego problemu.

Oprócz bezpieczeństwa naszych gości, automatyka do bram zadba również o bezpieczeństwo naszej posesji. Brama otwiera się i zamyka dzięki specjalnemu sygnałowi radiowemu z jakim „komunikuje się” z pilotem. Sygnał ten jest specjalnie kodowany, a sam kod co jakiś czas się zmienia, co minimalizuje szanse potencjalnego włamania się na nasze podwórko. Taką zabezpieczoną mechanizmem bramę też jest znacznie ciężej otworzyć bez użycia pilota.