You are currently viewing Dlaczego praca w dygestorium jest tak ważna?

Dlaczego praca w dygestorium jest tak ważna?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Szczególnie jeśli pracuje się w tak niebezpiecznym miejscu jakim jest laboratorium. Chociaż na pozór nic złego nie może się am stać, to wystarczy tylko spojrzeć na etykietę powszechnie używanych tam środków chemicznych. Są to silnie żrące kwasy i zasady. Nieodpowiednie ich użycie może zakończyć się tragicznym wypadkiem.

Wysoka jakość stosowanego dygestorium

rekomendowane dygestorium laboratoryjneAby przeciwdziałać takim właśnie sytuacjom właściciel laboratoriów wyposażają te miejsca w specjalistyczne urządzenia. Jednym nich jest dygestorium laboratoryjne. Na rynku można spotkać wiele rodzajów tych urządzeń. Rekomendowane dygestorium laboratoryjne to jednak wolnostojąca szafa, która wyposażona jest w najlepszy filtr HEPA. Ten filtruje zassane powietrze z wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu może być ono powtórnie wtłoczone do wnętrza laboratorium. Odpowiedniej jakości dygestorium zrobione jest z solidnych materiałów. Blaty oraz ściany boczne powinny być wykonane z żywic epoksydowych lub ceramiki. Materiały te odporne są na działanie silnych kwasów i zasad. Szyba, która chroni pracownika przed wybuchem lub rozpryskiem cieczy wykonana jest ze specjalnie hartownego szkła. Opuszczana i podnoszona jest z pomocą automatycznego mechanizmu. Dzięki temu korzystanie z dygestorium staje się bardzo wygodne. Wbrew pozorom tak wysokiej jakości dygestoria można spotkać w całkiem przystępnej cenie.

Istnieje wiele sprzętów, które poprawiają jakość i bezpieczeństwo pracy w laboratorium. DO jednych z najważniejszych z pewnością należy dygestorium. Stanowi ono ochronę przed wybuchem niebezpiecznych substancji. Jednocześnie zabezpiecza przed wdychaniem niebezpiecznych kwasów i zasad, które wydzielają się nad zlewkami. Nic wiec dziwnego, iż urządzenie to cieszy się tak dużą popularnością.