You are currently viewing Czym jest wolnostojąca bateria wannowa?

Czym jest wolnostojąca bateria wannowa?

Kiedyś łazienki, szczególnie w blokach mieszkalnych, wyglądały ta samy i swoim wyglądem kompletnie nie zachęcały do tego, by spędzać tam więcej czasu. Wanna była wciskana i wmurowywana pomiędzy jedną ścianę a drugą, co nie było zbyt higieniczne, gdyż nie wiadomo było co kryje się pod warstwą silikonu. Dziś wygląda to nieco inaczej. Wanna często stoi wolno, a przy niej znajduje się wolnostojąca bateria wannowa. To ciekawe i pięknie wyglądające rozwiązanie, z którego warto korzystać.

Więcej o bateriach wolnostojących

wolnostojąca bateria wannowaJak już sobie wspomnieliśmy we wstępie do tego tekstu na temat łazienek znajdującej się tam wanny i wolnostojących baterii wannowych, wiele się w ostatnich kilkunastu latach zmieniło. Kiedyś łazienki były bardzo małe, wanny natomiast jeszcze mniejsze. Dziś wiele osób decyduje się na to, by wanna nie była wciśnięta w ciasny kąt łazienki, a raczej zajmowała honorowe miejsce na środku łazienki. To rozwiązanie sprawdza się w wielu przypadkach i jest niezwykle eleganckie. Co więcej, w taki sposób bardzo łatwo jest utrzymać czystość wanny. Na bokach pod silikonem, którego po prostu nie ma, nie tworzy się od wilgoci pleśń. Obok wanny znajduje się najczęściej wolnostojąca bateria wannowa, która prezentuje się elegancko i dostojnie. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, gdyż nie tylko jest bardzo estetyczne, ale i funkcjonalne. Nasze łazienki nie powinny prezentować się jak PRL-owe.

Jak więc widzimy, jest sporo sposobów na to, by urządzić łazienkę w sposób oryginalny i przykuwający wzrok. Przede wszystkim jednak trzeba zadbać o jej funkcjonalność. A funkcjonalna jest na pewno wanna wolnostojąca i towarzysząca jej wolnostojąca bateria wannowa. Razem to rozwiązanie prezentuje się naprawdę pięknie i zmienia naszą łazienkę w oazę.