You are currently viewing Czym jest medycyna estetyczna?

Czym jest medycyna estetyczna?

Wielu z nas boryka się z kompleksami ciała. Pierwszym krokiem do walki z nimi jest przede wszystkim akceptacja samego siebie. Jeśli już to zrobiliśmy, warto zastanowić się czy element naszego ciała, który jest kompleksem nie możemy poddać naprawie. Wszystkie kompleksy musimy zaakceptować, jednak nie oznacza to, że nie możemy z nimi walczyć. W walce z nimi w obecnych czasach pomaga nam medycyna estetyczna.

Zabiegi medycyny estetycznej – Białystok

medycyna estetyczna białystokWielu osobom medycyna estetyczna kojarzy się z mocno przesadzonymi operacjami plastycznymi. Jednak jest to zupełnie nieuzasadnione skojarzenie. Te dwie płaszczyzny są niesamowicie od siebie odległe. Medycyna estetyczna jest przede wszystkim ukierunkowana na niewielką inwazyjność. Dzięki niej możliwa jest korekcja zmarszczek, delikatne powiększanie ust czy też niwelowanie opadającej powieki. To co jest najważniejsze w medycynie estetycznej to chęć niesienia pomocy osobom, które nie akceptują swoich defektów. Przy niewielkim obciążeniu organizmu możemy uzyskać znacznie lepsze efekty wizualne niż w przypadku zabiegów kosmetycznych. Jednak medycyna estetyczna nie obejmuje jedynie działań na twarzy. Dotyczy ona większości partii ciała. Zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną to między innymi eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu czy rozstępów. Dzięki niej możemy pozbyć się blizn potrądzikowych -i to z tej możliwości  coraz więcej kobiet, w różnym przedziale wiekowym, korzysta. Pamiętajmy jednak, aby wybrać specjalistę i nie powierzać swojego ciała, a przede wszystkim zdrowia, w ręce osoby niedoświadczonej. Jeśli interesuje Cię medycyna estetyczna białystok jest miastem, w którym odnajdziesz doskonałą klinikę.

Zabiegi medycyny estetycznej w naszym kraju może wykonywać każdy lekarz z prawem wykonywania zawodu. Dlatego też zanim wybierzemy odpowiednią osobę, należy zapoznać się z jej dotychczasowym doświadczeniem i uprawnieniami.