You are currently viewing Co można malować proszkowo?

Co można malować proszkowo?

Na terenie większych miast funkcjonuje wiele fabryk produkujących różne elementy. Jest to spowodowane dobrą lokalizacją zarówno pod kątem logistyki jak i również zaplecza technicznego. Warto wspomnieć, że niektóre procesy potrzebne do wytworzenia danego przedmiotu nie mogą być zrealizowane na terenie fabryki ze względu na pewne ograniczenia. Można tutaj wymienić chociażby dostępną przestrzeń czy ogólnie koszty.

Komora do malowania proszkowego

sprawne malowanie proszkowe w śląskimZ perspektywy producenta ważnym zagadnieniem jest zapewnienie jak najwyższej jakości wyrobu. W tym celu należy przede wszystkim dokonać odpowiedniej obróbki powierzchni. Jeśli chodzi o metalowe elementy to wymagane jest sprawne malowanie proszkowe w śląskim, gdzie funkcjonuje wiele podmiotów zajmujących się taką działalnością. Dzięki malowaniu proszkowemu znacznie podnoszona jest estetyka wyrobu, a przede wszystkim jest on chroniony przed wpływem czynników atmosferycznych. Można tutaj wymienić chociażby wilgoć, czy zmiany temperatury. Warto wspomnieć, że proces malowania proszkowego wymaga odpowiedniego przygotowania oraz infrastruktury. Kluczowym zagadnieniem jest przede wszystkim wyczyszczenie oraz odtłuszczenie powierzchni, na którą ma być naniesiona farba. Jeśli chodzi o infrastrukturę to ograniczeniem jest wielkość malowanego elementu. W zależności od tego należy wybrać odpowiednią komorę lakierniczą.

W niej na element nanoszona jest farba w postaci granulek. Następnym krokiem jest jej utwardzenie w specjalnym piecu. Temperatura osiąga tam przeważnie kilkaset stopni Celsjusza. Tak przygotowany element może zostać przetransportowany do magazynu głównego lub sprzedany klientom detalicznym. Odpowiednia konserwacja jest bardzo ważna z punktu widzenia dalszego zastosowania. Na szczęście dostępne są już technologie, które pozwalają to zapewnić.