You are currently viewing Barierki do zakładów przemysłowych

Barierki do zakładów przemysłowych

Zakłady pracy które istniały od dziesięcioleci i były modernizowane w ciągłym trybie należały do bodaj najtrudniejszych obiektów do zabezpieczenia. W wielu przypadkach okazywało się iż podstawowe wyposażenie BHP na salach produkcyjnych i stanowiskach pracy nadaje się w pierwszej kolejności do wymiany.

Przemysłowe barierki ochronne

barierki techniczneBarierki i balustrady były jednym z tych elementów wyposażenia zakładu, który najczęściej pomijany był do momentu w którym wymagał wymiany. Barierki ochronne w złym stanie były jednak jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, dlatego też wiele zakładów wyposażano w nowe, wytrzymałe barierki techniczne, zastępujące stare i zużyte zabezpieczenia miejsc pracy. Barierki te nie różniły się zbyt wiele od barier używanych na imprezach masowych czy przy terenie robót ziemnych, choć w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, były przeznaczone do montażu w wybranym miejscu, podczas gdy dwie poprzednie odmiany były używane jako przenośne. Techniczne barierki przemysłowe posiadały otwory na podstawie, służące do zamocowania konstrukcji w podłożu lub na szkielecie rusztowania. Zazwyczaj malowane były w intensywnych, ostrzegawczych kolorach, aczkolwiek często zdarzało się iż wykorzystywano odmiany całkowicie niemalowane, zwłaszcza w miejscach w których farba mogła zostać łatwo uszkodzona chemikaliami, używanymi w procesach produkcyjnych. Barierki te były również bardzo lekkie, niemal w całości składając się z wydrążonych aluminiowych rur.

W razie potrzeby mogły być więc wymontowane niewielkim nakładem pracy i przestawione w dowolne miejsce, które wymagało zainstalowania barierki, na stałe lub tymczasowo. Z racji nieskomplikowanej konstrukcji, należały one do najtańszych barier, stosowanych w nowoczesnych zakładach przemysłowych.