You are currently viewing Badanie USG w Bydgoszczy

Badanie USG w Bydgoszczy

Regularne badanie się jest w stanie nas ochronić przed wieloma poważnymi chorobami. Ważny jest odpowiedni tryb życia, oraz dieta bogata w białko, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały. Raz na jakiś czas, każdy z nas powinien się poddać badaniu USG, które wykrywa wiele wczesnych zmian.

Części ciała badane na USG w Bydgoszczy

usg bydgoszczUltrasonograficzne badanie wykorzystuje ultradźwięki do obrazowania tkanek i jest nieinwazyjną metodą diagnostyki. Jest to jedno z najpopularniejszych badań wykonywanych niemalże w każdej dziedzinie medycyny. Najczęściej badaniu USG są poddawane kończyny, brzuch, klatka piersiowa, oraz narządy wewnętrzne. Popularne wśród kobiet w ciąży USG Bydgoszcz wykonuje nieodpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie to polega na ocenie rozwoju płodu i wykryciu większości ciężkich, genetycznych chorób. USG jest wykonywane przynajmniej trzy razy w czasie ciąży, a w przypadku zagrożonej ciąży nawet raz w miesiącu. Wśród kobiet po pięćdziesiątym roku życia, zalecane jest wykonywanie raz na rok USG piersi, które z prawie stu procentową dokładnością wykrywa raka piersi. W Bydgoskich przychodniach i szpitalach znajdują się sprzęty najnowszej generacji do wykonywania USG, dlatego też zjeżdżają tu pacjenci niemalże z całego kraju. Niektóre placówki oferują badanie nieodpłatnie na Fundusz Zdrowia, a inne za opłatą. Najdłużej się czeka na wolny termin wykonania USG tarczycy, ponieważ coraz więcej osób ma z nią problem i są oni kierowani przez lekarzy internistów na to badania.

Do badania USG w Bydgoszczy wykorzystuje się specjalny żel, którym smaruje się część ciała poddawaną badaniu. Jest to szybka i skuteczna metoda na rozpoznanie zmian w obrębie tkanek umiejscowionych w głębi naszego ciała. Na termin USG z NFZ-u, trzeba dłużej czekać, ale będzie ono wykonane nieodpłatnie.